Jak rychlý internet potřebuji pro sledování Vodafone TV?

Pro správné fungování Vodafone TV je nezbytné kvalitní a rychlé připojení k internetu. Doporučujeme mít domácí připojení s rychlostí alespoň 50 Mbit/s. Podívejte se na naše tipy a doporučení, které vám zajistí kvalitní sledování programů.

  • Pro sledování Vodafone TV je zapotřebí mít stabilní rychlost připojení alespoň 7 Mbit/s. Pokud budete sledovat tituly v rozlišení 4K, budete pro Vodafone TV potřebovat rychlost cca 16 Mbit/s. Tuto rychlost však celou spotřebuje služba Vodafone TV, rychlost vašeho domácího připojení by tak měla být s ohledem na připojení dalších zařízení alespoň dvojnásobná.
  • Každé zařízení, které máte doma připojené k internetu (přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem), využívá část kapacity vašeho připojení. Pokud například na svém domácím notebooku spustíte stahování souborů a na tabletu přehráváte on-line video, nemusí už na službu Vodafone TV zbývat dostatečná rychlost a můžete proto zaznamenat sníženou kvalitu při sledování televize. Řešením je pořídit si rychlý domácí internet s rychlostmi nad 50 Mbit/s, při takových rychlostech je riziko vytížení vašeho domácího připojení nižší.
  • Nejvhodnějším typem připojení k internetu pro příjem Vodafone TV je "drátové připojení" (DSL internet přes telefonní zásuvku, optický internet, kabelový internet apod.). Pokud pro příjem signálu využíváte "bezdrátové technologie" (obvykle přes Wi-Fi nebo LTE anténu, která je spojena s vaším modemem), je potřeba počítat s tím, že u tohoto typu připojení se častěji může projevit kolísání rychlosti, ve špičkách můžete dosahovat nižších rychlostí k internetu než v jiných částech dne. S tím pak mohou souviset i potíže při sledování Vodafone TV.
  • Pokud jste si pořídili dva nebo více set-top boxů, vyžaduje každý zvlášť stabilní rychlost připojení alespoň 7 Mbit/s. Ujistěte se proto, že máte dostatečně rychlý domácí internet pro všechny své set-top boxy a zároveň pro další připojená zařízení, která doma používáte.

Jak správně změřit rychlost připojení k internetu?

  1. Odpojte od internetu všechna zařízení, která ho mohou používat (ať už přes vaši domácí Wi-Fi, nebo přes síťový kabel).
  2. Použijte notebook s aktualizovaným operačním systémem a prohlížečem. V prohlížeči zakažte veškerá rozšíření.
  3. Propojte svůj modem a notebook síťovým kabelem, pokud byste rychlost měřili přes Wi-Fi, výsledek to ovlivní a naměřená rychlost bude pravděpodobně nižší.
  4. Pro měření využijte službu NetTest nebo měřič na našich stránkách. Pokud vás požádáme o výsledek měření, můžete nám poslat přímý odkaz na výsledky vašeho měření (v případě NetTestu).

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone