Kanály skupiny Prima nově bez možnosti přetáčení vpřed

Od 1. června 2022 FTV Prima požaduje, aby každý operátor, který bude šířit její programy, znemožnil svým zákazníkům přeskakování nebo přetáčení reklamy. Jako diváci Vodafone TV budete moct i nadále sledovat své oblíbené pořady na kanálech Primy, můžete si je nahrávat, zpětně je sledovat nebo si je pozastavit. V souvislosti s požadavkem společnosti FTV Prima na plošný zákaz přetáčení reklam však nebude možné zrychlené přetáčení vpřed. Děkujeme všem našim divákům za pochopení a mrzí nás případné komplikace spojené s požadavkem společnosti FTV Prima.

Jakých TV stanic se omezení týká?

Týká se to všech stanic FTV Prima, to znamená: Prima, CNN Prima News, Prima Cool, Prima Max, Prima Krimi, Prima Love, Prima Zoom. Prima Show a Prima Star.

Co přesně se pro mě změní, jaké funkce nebudou dostupné?

FunkceOmezení od 1. června 2022
Sledování živého vysíláníBeze změny
Zpětné zhlédnutí (max. 7 dní zpětně)Bude nadále dostupné, nebude však možné přetáčet přehrávaný pořad směrem vpřed.
Nahrávání pořadůBude nadále dostupné, nebude však možné přetáčet nahraný pořad směrem vpřed.
Funkce pokračovat ve sledování
Týká se nahrávek a pořadů sledovaných zpětně.
Bude nadále dostupná, nebude však možné přetáčet přehrávaný pořad směrem vpřed.

Týkají se změny i jiných TV kanálů?

Výše uvedené změny se týkají výhradně kanálů skupiny Prima.

Některé pořady začínají výrazně odlišně od časů v TV programu, budete to řešit?

Dodržování TV programu je plně v kompetenci TV stanice. TV Prima se však zavázala, že své vysílání výrazně zpřesní a většina pořadů by tak měla začínat s žádným nebo minimálním zpožděním oproti TV programu, který uvidíte ve Vodafone TV. Vodafone bude data v elektronickém programovém průvodci aktualizovat až jeden den před samotným vysíláním a v případě nutnosti pak i dodatečnou opravou v aktuálním dni. Pokud však dojde ke změnám na poslední chvíli, nemusíme se o nich dozvědět včas. K takovým situacím však dochází minimálně.

Zvažujete, že byste nabídli možnost přeskakování reklam za poplatek?

S ohledem na chybějící standardy na trhu pro případné technické řešení a také kvůli vysoké ceně pro diváky o takovém řešení aktuálně neuvažujeme.