K čemu je dodejka a proč chceme souhlas s uvedením rodného čísla?

Dodejku používáme při objednání nebo změně služeb po telefonu. Informuje nás o tom, že zásilku převzal zákazník, který si skutečně zboží a služby objednal.

Co dodejka obsahuje, proč musím uvádět RČ?

  • ověření probíhá přes doručovatele - Českou poštu
  • u nefiremních zákazníků obsahuje zásilka rodné číslo, které je uvedeno na adresním štítku zásilky a na dodejce
  • z důvodu bezpečnosti je ověření přes RČ jediný způsob, jak předat zásilku do správných rukou

Souhlas s uvedením rodného čísla na dodejce a adresním štítku, o který žádáme, je udělován z důvodu možnosti ověření správnosti poskytnutých údajů. Je nezbytný při objednání nové služby, výměny SIM a přechodu z předplacené služby na tarifní. Žádáme o něj v rámci hovoru s operátorem, nebo v rámci elektronické objednávky.

Je v pořádku, že pošta uvidí mé údaje na zásilce?

  • Ano, nemusíte se ničeho obávat, poskytovatelé poštovních služeb musejí se zásilkami nakládat podle platných zákonů a chránit vaše soukromí.
  • Informace o adresátovi zásilky vidí pouze poskytovatel poštovních služeb, který je správcem osobních údajů, a proto je také vázán příslušnou právní úpravou v oblasti ochrany osobních údajů.
  • Poskytovatelé poštovních služeb jsou také vázáni poštovním tajemstvím v zákoně o poštovních službách, takže mají přímo ze zákona povinnost chránit vaše osobní údaje a podle toho s nimi nakládat.

Co když nechci uvádět RČ?

Pokud vám takový postup nevyhovuje, můžete zajít do naší prodejny a náš zaměstnanec vás ověří přímo na místě.