nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Můj Vodafone

Switch to english →

Co nabízí služba Vodafone RCS chat?

Služba Vodafone RCS Chat (dále jen RCS) umožňuje:

 • Vylepšené zasílání zpráv v rámci mobilních sítí Vodafonu po celém světě.
 • Kromě funkce chatu můžete využít např. skupinovou konverzaci, odesílání souborů, fotografií, videí apod.
 • Komunikace je řešena prostřednictvím internetového připojení, takže neplatíte za odeslané zprávy, ale za spotřebovaná data.
 • Se službou RCS Chat nemusíte vůbec řešit, jestli i telefon toho, komu zprávu posíláte, tuto funkci podporuje. Zprávu doručíme vždy, když to nepůjde přes RCS, tak půjde zpráva jako SMS či MMS.
Co k využití RCS potřebuji?
 • Telefon s operačním systémem Android, který tuto technologii podporuje. Pokud už takový vlastníte, poslali jsme vám SMS zprávu o této novince. Pokud si takový typ telefonu teprve pořídíte, poznáte to, že RCS podporuje, tak, že přes Chat vám telefon umožní poslat video nebo fotku, aniž by se zpráva změnila na MMS.
 • Být připojený k Vodafone síti. Stejně tak musí být k Vodafone síti přihlášený ten, komu budete zprávu posílat. Platí to pro všechny Vodafone sítě na světě, takže např. mezi Vodafone Německo a Vodafone ČR apod.
 • Mít zapnutá mobilní data nebo být připojený k Wi-Fi.
Kdy odejde RCS zpráva a kdy klasická SMS či MMS?
 1. Oba telefony (odesílatele i příjemce) umí RCS, jsou v síti Vodafone a mají aktivní data => komunikace jde přes data (RCS).
 2. Oba telefony (odesílatele i příjemce) umí RCS, jsou v síti Vodafone a jeden z nich nebo oba mají vypnutá data => komunikace jde přes SMS či MMS.
 3. RCS umí jenom jeden telefon nebo jeden z telefonů není v síti Vodafone => komunikace jde přes SMS či MMS.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

 • Vždy něco navíc
 • Nastavení vždy po ruce
 • Výdaje pod kontrolou
 • Nejlepší aplikace