nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Můj Vodafone

Switch to english →

Modem pro Pevný DSL internet Comtrend VR3031-EUSB

Image Comtrend VR-3031EUSB

Pro využití Pevného internetu přes technologii DSL potřebujete modem, který podporuje technologii VDSL2. Doporučujeme využít objednání modemu přímo od nás, bude přednastavený a můžeme vám zajistit plnou podporu při jeho používání. K Pevnému internetu DSL nabízíme modem Comtrend VR-3031EUSB.

Technické specifikace:

  • 4 LAN porty pro připojení počítače síťovým kabelem.
  • Bezdrátové připojení Wi-Fi ve verzích 802.11b/g/n pro frekvence 2,4 GHz s rychlostí až 300 Mbit/s. Modem má 2 externí Wi-Fi antény. Rychlost připojení k internetu závisí na objednaném tarifu a místních podmínkách a liší se od maximální rychlosti domácí Wi-Fi sítě.
  • Modem obsahuje i celou domácí bránu, včetně směrovače a firewallu. Je možno připojit USB disk a využít ho pro sdílení souborů (DLNA), modem podporuje tiskový server.
  • Rozměry modemu jsou 171 x 120 x 38 mm.

Stáhněte si:

Jak se dostanu do administrace modemu?
  • Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://10.0.0.138. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, výchozím přihlašovacím údajem je slovo "admin" pro jméno i heslo.
  • Po prvním přihlášení si pro své bezpečí heslo změňte na vlastní. Změnu provedete v administraci v menu Management - Access Control - Passwords.
Jak zapnu Wi-Fi, jak můžu změnit název a heslo k Wi-Fi síti?

Pokud na vašem modemu nesvítí kontrolka Wi-Fi, je třeba nejdřív Wi-Fi zapnout. To můžete udělat podržením tlačítka WPS na zadní straně přístroje po dobu 3 sekund.

Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu https://10.0.0.138.
Jděte do menu Wireless.
Je třeba mít aktivní položku Povolit Wireless, název sítě zadáváte v části Basic do pole SSID. Změnu nezapomeňte uložit. Heslo lze nastavit v sekci Wireless - Security - WPA/WAPI heslo, opět změnu nezapomeňte uložit.

Máme pro vás také návod ve formátu PDF.

Jak změním Wi-Fi kanál v případě rušení Wi-Fi sítě?

Před změnou nastavení si přečtěte podrobné informace k Wi-Fi kanálům.

Přihlaste se do administrace modemu.
Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://10.0.0.138. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, výchozím přihlašovacím údajem je slovo "admin" pro jméno i heslo.
Jděte do menu Pokročilé nastavení - Wireless - Advanced.
Vysílací kanál změníte v nabídce "Kanál". Změnu nezapomeňte uložit.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

  • Vždy něco navíc
  • Nastavení vždy po ruce
  • Výdaje pod kontrolou
  • Nejlepší aplikace