nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Můj Vodafone

Switch to english →

Jak mám nastavit modem pro Pevný internet DSL a Optical?

Koupili jste modem u nás? Pak ho stačí zapojit podle návodu, už jsme ho dopředu nastavili. Jestli máte modem svůj, ujistěte se, že podporuje příslušné technologie a upravte jeho nastavení podle informací níže.

Nastavení modemu pro technologie ADSL/VDSL
  • Technologie ADSL/VDSL využívá pro přenos dat telefonní vedení. Modem podporující xDSL propojujete s telefonní zásuvkou telefonním kabelem s koncovkami typu RJ-11.
  • V případě modemu pro připojení přes ADSL musí modem podporovat normu Annex B.
  • V případě modemu pro VDSL musí modem podporovat rychlosti, které umožňuje váš tarif pro připojení k internetu. Pro nejrychlejší VDSL s rychlostí až 250 Mbit/s musí modem podporovat VDSL profil 35b (ITU G.993.2).

Podle návodu k modemu vstupte do jeho administrace a najděte nastavení pro xDSL. Pro správné fungování modemu je třeba zadat tyto parametry:

Parametr Technologie ADSL Technologie VDSL
Typ ATM PTM
Mód routing routing
Režim přenosu (protokol) PPPoE PPPoE
Internetový protokol IPv4 IPv4
VPI (Virtual Path Identifier) 8 -
VCI (Virtual Circuit Identifier) 48 -
802.1p - 0
802.1q (VLAN) - 848
NAT ano ano
Uživatelské jméno vf vf
Heslo vf vf
Nastavení modemu pro připojení přes optická vlákna
  • Pokud od nás máte Pevný internet přes optická vlákna, zřizujeme vám doma zásuvku typu ethernet (RJ-45). Pro připojení pak můžete využít jakýkoliv router s rozhraním ethernet, který se zásuvkou propojíte síťovým kabelem. Router musí mít podporu funkcí PPPoE, NAT a vstupní konektor (WAN) ve formátu RJ-45.
  • Při nákupu vlastního routeru věnujte pozornost především podporovaným maximálním rychlostem. Pokud by modem podporoval pouze u LAN portů pouze 100 Mbit/s a měli byste od nás objednané například připojení s rychlostí až 250 Mbit/s, budete moct s ohledem na parametry vašeho routeru využít maximálně 100 Mbit/s.

Podle návodu k routeru vstupte do jeho administrace a najděte nastavení pro WAN (broadband, širokopásmové připojení). Pokud router podporuje nastavení více širokopásmových připojení, přidejte nové připojení, pokud ne, přepište aktuální nastavení:

Poskytovatel přístupové sítě Cetin Quadruple
Typ ethernet ethernet
Mód routing routing
Režim přenosu (protokol) PPPoE PPPoE
Internetový protokol IPv4 IPv4
802.1p 0 -
802.1q (VLAN) 848 -
NAT ano ano
Uživatelské jméno vf vf
Heslo vf vf
PPP Connection Trigger automatické připojení automatické připojení
MTU hodnota 1492 1492
Informace k modemům nabízených Vodafonem
Aktuálně nabízené modemy
Starší typy modemů
Jak poznám, přes jakou technologii jsem připojený?

Pokud si nejste jisti, jakou technologií jste připojeni k internetu, kontaktujte nás a my vám informace rádi poskytneme.

Pokud potřebujete radu k instalaci, můžete se obrátit na Linku péče o zákazníky *77 nebo 800 77 00 77 z jakékoliv sítě. Pokud u nás máte pouze Pevný internet, volejte 800 77 77 31.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

  • Vždy něco navíc
  • Nastavení vždy po ruce
  • Výdaje pod kontrolou
  • Nejlepší aplikace