Modem pro Pevný internet Fibre Zyxel VMG8823-B50B

Pro využití Pevného internetu přes optické sítě potřebujete modem, který podporuje tuto technologii. Doporučujeme využít objednání modemu přímo od nás, bude přednastavený a můžeme vám zajistit plnou podporu při jeho používání. K Pevnému internetu Fibre nabízíme modem Zyxel VMG8823-B50B.

Technické specifikace:

  • 4 LAN porty s rychlostí až 1000 Mbit/s pro připojení počítače síťovým kabelem.
  • 1 WAN port s rychlostí až 1000 Mbit/s.
  • Podporované technologie připojení VDSL, VDSL 2, VDSL 2+ (včetně standardu 35b (ITU G.993.2) pro rychlost 250 Mbit/s), Ethernet (WAN). Pozor - tento modem nepodporuje ADSL připojení.
  • Bezdrátové připojení Wi-Fi ve verzích 802.11a/b/g/n/ac pro frekvence 2,4 a 5 GHz s rychlostí až 1300 Mbit/s. Modem má 5 interních Wi-Fi antén. Rychlost připojení k internetu závisí na objednaném tarifu a místních podmínkách a liší se od maximální rychlosti domácí Wi-Fi sítě.
  • Modem obsahuje i celou domácí bránu, včetně směrovače a firewallu. Je možno připojit USB disk nebo USB modem a využít ho pro sdílení souborů (DLNA), modem podporuje tiskový server.
  • Rozměry modemu jsou 254 x 184 x 35 mm a váha 549 gramů.

Stáhněte si:

Zyxel VMG8823-B50B

Jak se dostanu do administrace modemu a změním přihlašovací údaje?

  • Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://192.168.1.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, výchozí přihlašovací jméno je admin, heslo najdete na štítku na modemu.
  • Po prvním přihlášení si pro své bezpečí heslo změňte na vlastní. Změnu provedete v administraci v menu Pokročilé nastavení - Management - Kontrola přístupu - Hesla.

Jak mohu změnit název a heslo k Wi-Fi síti?

Přihlaste se do administrace modemu.

Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu https://192.168.1.1.

Jděte do menu Pokročilé nastavení - Bezdrátové připojení.

V části základní je třeba mít aktivní položku Povolit bezdrátovou síť, název sítě zadáváte do pole SSID. Změnu nezapomeňte uložit. Heslo lze nastavit v sekci Zabezpečení. Využít můžete síťovou autentifikaci WPA2-PSK, heslo k síti Wi-Fi zadáváte do řádku WPA/WAPI heslo a opět změnu nezapomeňte uložit.

Jak změním Wi-Fi kanál v případě rušení Wi-Fi sítě?

Před změnou nastavení si přečtěte podrobné informace k Wi-Fi kanálům.

Přihlaste se do administrace modemu.

Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://192.168.1.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, výchozí přihlašovací jméno je admin, heslo najdete na štítku na modemu.

Jděte do menu Pokročilé nastavení - Bezdrátové připojení - Pokročilé.

Vysílací kanál změníte v nabídce "Kanál". Změnu nezapomeňte uložit.