Modem pro Pevný DSL internet Comtrend VR3031-EUSB

Pro využití Pevného internetu přes technologii DSL potřebujete modem, který podporuje technologii VDSL2. Doporučujeme využít objednání modemu přímo od nás, bude přednastavený a můžeme vám zajistit plnou podporu při jeho používání. Modem Comtrend VR-3031EUSB podporuje ADSL a VDSL připojení až do rychlosti 100 Mb/s.

Technické specifikace:

  • 4 LAN porty (max. 100 Mb/s) pro připojení počítače síťovým kabelem.
  • Bezdrátové připojení Wi-Fi ve verzích 802.11b/g/n pro frekvence 2,4 GHz s rychlostí až 300 Mbit/s. Modem má 2 externí Wi-Fi antény. Rychlost připojení k internetu závisí na objednaném tarifu a místních podmínkách a liší se od maximální rychlosti domácí Wi-Fi sítě.
  • Modem obsahuje i celou domácí bránu, včetně směrovače a firewallu. Je možno připojit USB disk a využít ho pro sdílení souborů (DLNA), modem podporuje tiskový server.
  • Rozměry modemu jsou 171 x 120 x 38 mm.

Stáhněte si:

Comtrend VR3031-EUSB

Jak se dostanu do administrace modemu a změním přihlašovací údaje?

  • Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://10.0.0.138. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, výchozím přihlašovacím údajem je slovo "admin" pro jméno i heslo.
  • Po prvním přihlášení si pro své bezpečí heslo změňte na vlastní. Změnu provedete v administraci v menu Management - Access Control - Passwords.

Jak zapnu Wi-Fi, jak můžu změnit název a heslo k Wi-Fi síti?

Pokud na vašem modemu nesvítí kontrolka Wi-Fi, je třeba nejdřív Wi-Fi zapnout. To můžete udělat podržením tlačítka WPS na zadní straně přístroje po dobu 3 sekund.

Přihlaste se do administrace modemu.

Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu https://10.0.0.138.

Jděte do menu Wireless.

Je třeba mít aktivní položku Povolit Wireless, název sítě zadáváte v části Basic do pole SSID. Změnu nezapomeňte uložit. Heslo lze nastavit v sekci Wireless - Security - WPA/WAPI heslo, opět změnu nezapomeňte uložit.

Máme pro vás také návod ve formátu PDF.

Jak změním Wi-Fi kanál v případě rušení Wi-Fi sítě?

Před změnou nastavení si přečtěte podrobné informace k Wi-Fi kanálům.

Přihlaste se do administrace modemu.

Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://10.0.0.138. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, výchozím přihlašovacím údajem je slovo "admin" pro jméno i heslo.

Jděte do menu Pokročilé nastavení - Wireless - Advanced.

Vysílací kanál změníte v nabídce "Kanál". Změnu nezapomeňte uložit.

Nastavení Wi-Fi kanálu ve videonávodu