Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

9. srpna 2021

Vodafone se převlékl do duhy jako hrdý partner festivalu Prague Pride

Ve Vodafonu věříme, že díky firemnímu prostředí, které podporuje otevřenost a rozmanitost, získáme a udržíme ty nejtalentovanější zaměstnance. Chceme, aby se u nás lidé cítili dobře bez ohledu na věk, pohlaví, sexuální orientaci či identitu. Právě proto jsme i letos podpořili festival Prague Pride, který ve svém jedenáctém ročníku nabídne 135 kulturních, zábavních a vzdělávacích akcí. Jednou z nich je i beseda pořádaná Vodafonem, na které se účastníci dozví, jak ven z bludného kruhu domácího násilí.

Průzkumy ukazují, že otevřeně mluvit o své menšinové orientaci či identitě je poměrně výjimečné – dělá to jen 18 % českých LGBT+ lidí. Je to sice víc než na Slovensku (9 %) nebo v Polsku (7 %), západním sousedům ale můžeme jen závidět. Možná právě proto je coming out nosným tématem letošního festivalu Prague Pride.

Ačkoliv je Česká republika v přístupu k LGBT+ lidem považována za jednu z liberálnějších zemí, legislativní prostředí tomu ovšem neodpovídá. Na rozdíl od většiny západních států zde není legální, aby stejnopohlavní páry uzavřely manželství. České zákony nabízí alternativu pouze v registrovaném partnerství, ze kterého ovšem stejná práva, jako v případě heterosexuálních svazků, nevyplývají. To se projevuje i v nárocích, které registrovaní partneři mohou uplatňovat u svých zaměstnavatelů.

Registrovaní partneři na rozdíl od heterosexuálních párů v manželství nemají nárok na volno, aby doprovodili partnera či dítě k lékaři. Volno jim nikdo negarantuje ani na vlastní svatbu, ošetřování člena rodiny či narození dítěte. Z práce je automaticky neomluví ani v případě, že jejich partner nebo člen rodiny zemře. „V naší firmě se toto snažíme narovnat a jít příkladem ostatním firmám v Česku. Nejde o benefity, ale o nápravu toho, na co stát prozatím nesebral odvahu,“ říká Jana Vychroňová, manažerka pro diverzitu a inkluzi ve Vodafonu.

Jak probíhal coming out Richarda Stonavského, viceprezidenta Vodafonu pro vnější vztahy a regulační strategii se dočtete v tomto článku

 

Code like a Girl - workshop pro budoucí kodérky

Pro holky ve věku od 13 do 18 let opět letos otevíráme 4-denní letní kurzy, kde se naučí kódovat a nebude pro ně žádný problém vytvořit si třeba vlastní webovku. Užijí si prázdniny trochu jinak a můžou soutěžit i o zajímavé ceny.