Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

2. listopadu 2021

Darujeme svůj čas seniorům a naučíme je zacházet s technologiemi

To nejcennější, co může člověk člověku dát, je jeho čas. V rámci Giving Tuesday mohou zaměstnanci Vodafonu během listopadu darovat ten svůj babičkám nebo dědečkům, a naučit je přitom bezpečně ovládat chytré technologie. Využít k tomu mohou den placeného volna a k ruce jim bude nová online vzdělávací platforma Digitální odysea z dílny Nadace Vodafone.

Podle údajů Českého statistického úřadu počet seniorů využívajících chytrý telefon narůstá. V roce 2020 chytrý mobil vlastnilo 27 % osob starších 65 let, což je více než v roce 2018, kdy takových seniorů bylo pouze 17 %. Praxe ovšem ukazuje, že i když starší lidé mají k některému z chytrých zařízení přístup, automaticky to neznamená, že se v digitálním světě dovedou samostatně pohybovat. Často potřebují podat pomocnou ruku od někoho zkušenějšího z okruhu svých nejbližších.

Aby bylo možné ji snadněji odbourat digitální propast mezi seniory a mladšími ročníky, vznikla vzdělávací platforma s názvem Digitální odysea. Ta chce přilákat a motivovat právě mladší generace, které by skrze hru seniorům s novými technologiemi pomáhaly. „Kromě toho, chceme starším lidem pomoci k samostatnějšímu fungování v digitálním světě, je naším cílem také propojování generací. Vytvořili jsme proto společně s organizací Moudrá Sovička Digitální odyseu. Uživatelé si bezplatně a hravou formou osvojí řadu digitálních dovedností, od ovládání chytrého telefonu a aplikací až po bezpečné používání mobilního bankovnictví,“ říká Jolana Hájková, programová manažerka Nadace Vodafone.

Sbírka oblečení pro rodiče samoživitele

Snad každému z nás se ve skříni válí oblečení, které se z různých důvodů omrzelo. Vodafone proto uspořádal ve spolupráci s Klubem svobodných matek zaměstnaneckou sbírku dámského, pánského a dětského oblečení, které následně zamíří přímo k rodičům samoživitelům a jejich dětem.