Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

6. března 2023

Snižování uhlíkových emisí v Brně

Vodafone se přidal k firmám, které pomohou Brnu snížit jeho uhlíkovou stopu o 40 % do roku 2030.

Brno se přidalo k evropské iniciativě měst a obcí, Paktu starostů a primátorů. Jako signatář paktu se dobrovolně zavázalo snížit emise uhlíku na svém území nejméně o 40 % do roku 2030 a zároveň zvýšit svou odolnost vůči dopadům již probíhajících klimatických změn. K tomu mu pomáhají partneři ze soukromého sektoru, mezi které se řadí i Vodafone jako společnost, která se ochranou životního prostředí zabývá dlouhodobě. Spolupráci byla stvrzena podpisem Memoranda o dlouhodobé spolupráci na závazku statutárního města Brna k adaptaci na klimatické změny.

Snížení uhlíkové stopy v Brně napomůže série opatření, na kterých bude město s partnery spolupracovat. Jde například o úpravy na budovách, využívání energií z obnovitelných zdrojů, snižování energetické náročnosti, efektivní využívání vody, rozšíření zeleně v okolí firem, ekologizace vozového parku a podobně.