nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Můj Vodafone

Switch to english →

Jak nastavím modem pro Připojení bez kabelu pro využití veřejné IP adresy?

  • Firemní zákazníci můžou díky službě Připojení Telemetrie získat veřejnou statickou IP adresu.
  • Pro správné fungování připojení je třeba používat přístupový bod (APN) internet. Nastavení si můžete zkontrolovat podle návodu níže.
Postup pro modem Huawei B311
Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://192.168.8.1.
Image Správa profilů
Přejděte do sekce Nastavení sítě - Mobilní síť - Připojení k internetu.
Zkontrolujte, jestli je v nabídce profilů vytvořený profil Internet s APN internet. Pokud není, vytvořte ho přes tlačítko plus. Do názvu profilu zadejte Internet, do pole APN také internet. Uživatelské jméno a heslo nevyplňujte.
Profil Internet uložte jako výchozí.
TIP: Nastavení mobilní sítě je dostupné také přes mobilní aplikaci Huawei HiLink. Vyberte Nastavení - Síť - APN, kde můžete vytvořit nový profil a vybrat ho jako výchozí.
Postup pro modem Huawei B310
Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://192.168.8.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, ve výchozím nastavení jsou obě hodnoty nastaveny na "admin".
Image Správa profilů
Přejděte do sekce Nastavení - Telefonické připojení - Správa profilů.
Zkontrolujte, jestli je v nabídce profilů vytvořený profil Internet s APN internet. Pokud není, vytvořte ho přes tlačítko Nový profil. Do názvu profilu zadejte Internet, do pole APN také internet. Uživatelské jméno a heslo nevyplňujte.
Profil Internet uložte jako výchozí.
V roletce můžete mezi vytvořenými APN profily vybírat, ten správný potvrdíte tlačítkem použít.
TIP: Nastavení mobilní sítě je dostupné také přes mobilní aplikaci Huawei HiLink. Vyberte Nastavení - Síť - APN, kde můžete vytvořit nový profil a vybrat ho jako výchozí.
Postup pro modem Vodafone B3000
Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://vodafonemobile.cpe (nebo http://192.168.1.1). Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, ve výchozím nastavení jsou obě hodnoty nastaveny na "admin" a najdete je na štítku nalepeném na modemu.
Image Tvorba profilu APN
Přejděte do sekce Internet - Správa APN - Správa profilů.
V nabídce zkontrolujte, že je vytvořen profil "auto", který obsahuje APN internet. Pokud není, vytvořte nový profil, který libovolně pojmenujete, a jako APN vyplňte internet. Vytvoření nového profilu potvrdíte tlačítkem odeslat.
Image Výběr výchozího profilu
Přejděte do sekce Internet - Síťové připojení.
Vyberte v roletce nově vytvořený profil nebo profil "auto" a potvrďte ho tlačítkem odeslat.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

  • Vždy něco navíc
  • Nastavení vždy po ruce
  • Výdaje pod kontrolou
  • Nejlepší aplikace