nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Můj Vodafone

Switch to english →

Modem pro Pevný internet Optical Zyxel VMG8823-B50B

Image Zyxel VMG8823-B50B

Pro využití Pevného internetu přes optické sítě potřebujete modem, který podporuje tuto technologii. Doporučujeme využít objednání modemu přímo od nás, bude přednastavený a můžeme vám zajistit plnou podporu při jeho používání. K Pevnému internetu Optical nabízíme modem Zyxel VMG8823-B50B.

Technické specifikace:

 • 4 LAN porty s rychlostí až 1000 Mbit/s pro připojení počítače síťovým kabelem.
 • 1 WAN port s rychlostí až 1000 Mbit/s.
 • Podporované technologie připojení VDSL, VDSL 2, VDSL 2+ (včetně standardu 35b (ITU G.993.2) pro rychlost 250 Mbit/s), Ethernet (WAN). Pozor - tento modem nepodporuje ADSL připojení.
 • Bezdrátové připojení Wi-Fi ve verzích 802.11a/b/g/n/ac pro frekvence 2,4 a 5 GHz s rychlostí až 1300 Mbit/s. Modem má 5 interních Wi-Fi antén. Rychlost připojení k internetu závisí na objednaném tarifu a místních podmínkách a liší se od maximální rychlosti domácí Wi-Fi sítě.
 • Modem obsahuje i celou domácí bránu, včetně směrovače a firewallu. Je možno připojit USB disk nebo USB modem a využít ho pro sdílení souborů (DLNA), modem podporuje tiskový server.
 • Rozměry modemu jsou 254 x 184 x 35 mm a váha 549 gramů.

Stáhněte si:

Jak se dostanu do administrace modemu?
 • Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://192.168.1.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, výchozí přihlašovací jméno je admin, heslo najdete na štítku na modemu.
 • Po prvním přihlášení si pro své bezpečí heslo změňte na vlastní. Změnu provedete v administraci v menu Pokročilé nastavení - Management - Kontrola přístupu - Hesla.
Jak mohu změnit název a heslo k Wi-Fi síti?
Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu https://192.168.1.1.
Jděte do menu Pokročilé nastavení - Bezdrátové připojení.
V části základní je třeba mít aktivní položku Povolit bezdrátovou síť, název sítě zadáváte do pole SSID. Změnu nezapomeňte uložit. Heslo lze nastavit v sekci Zabezpečení. Využít můžete síťovou autentifikaci WPA2-PSK, heslo k síti Wi-Fi zadáváte do řádku WPA/WAPI heslo a opět změnu nezapomeňte uložit.
Jak změním Wi-Fi kanál v případě rušení Wi-Fi sítě?

Před změnou nastavení si přečtěte podrobné informace k Wi-Fi kanálům.

Přihlaste se do administrace modemu.
Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://192.168.1.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, výchozí přihlašovací jméno je admin, heslo najdete na štítku na modemu.
Jděte do menu Pokročilé nastavení - Bezdrátové připojení - Pokročilé.
Vysílací kanál změníte v nabídce "Kanál". Změnu nezapomeňte uložit.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

 • Vždy něco navíc
 • Nastavení vždy po ruce
 • Výdaje pod kontrolou
 • Nejlepší aplikace