Co dělat, když mi nefungují data ve Wi-Fi modemu - Připojení bez kabelu?

Zkontrolujte a vyzkoušejte následující:

Vypněte a zapněte modem.

Ze všeho nejdřív zkuste modem vypnout, na chvíli ho odpojte od elektřiny a znovu ho zapněte. Někdy tato jednoduchá rada poslouží nejlépe.

Resetujte modem.

U modemů Huawei B310Huawei B311, ZTE MF255v a Vodafone Gigacube 5G držte po dobu 5 sekund tlačítko reset, u modemu Vodafone B3000 zvolte Systém - Údržba, klikněte na možnost Resetovat a potvrďte Ok.

Ověřte, že máte v modemu správně vloženou SIM.

Zkuste pro jistotu SIM vyndat a znovu do modemu vložit.

Zkuste se k modemu připojit s jiným zařízením.

Tím ověříte, jestli je chyba v modemu nebo v připojeném zařízení.

Ověřte, že nemáte vyčerpaný objem dat/DataLimit.

U Připojení bez kabelu data po vyčerpání 30 GB zpomalujeme, u Připojení bez kabelu Naplno dochází po vyčerpání DataLimitu k úplnému zastavení datových služeb. Více píšeme tady.

Zkontrolujte, že nemáte na SIM kartě aktivní PIN kód.

Pokud modem zapnete a u signálu nesvítí ani jedna dioda, je potřeba PIN zrušit.

Ověřte si dostupné pokrytí.

Když chcete připojení používat v místě, kde máme slabší signál některé z technologií, ale potřebujete se připojovat jen přes vybranou technologii, můžete si v nastavení routeru nastavit příslušný režim sítě. Jak na to, se dozvíte v sekci Připojení bez kabelu na stránce věnované konkrétnímu modelu modemu, který používáte.

Stav sítě.

Nevidíme to rádi, ale někdy i naše síť má potíže a může být nedostupná. V mapě pokrytí si můžete aktuální stav sítě na konkrétní adrese kdykoliv zkontrolovat.

Mohli jste zapomenout na platbu Vyúčtování, a máte proto omezené služby.

V samoobsluze si zkontrolujte stav plateb. Po zaplacení služby obnovíme do 24 hodin. Doporučujeme pak vypnutí a zapnutí modemu.

Může se jednat o rušení vaší Wi-Fi sítě okolními sítěmi.

Připojte se k modemu přes síťový kabel. Pokud připojení přes kabel funguje, může být příčinou potíží s internetem rušení vaší Wi-Fi sítě. V tom případě zkuste změnit Wi-Fi kanál.

Co dělat dál?

Vyzkoušeli jste všechny rady, ale data u Připojení bez kabelu vám pořád nefungují? Stavte se v některé z našich prodejen s modemem i SIM kartou, abychom mohli vyzkoušet, co nefunkčnost způsobuje.

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone