Jak probíhá instalace Pevného internetu přes LTE?

 • Pevný internet vždy instaluje technik přímo u vás doma. Za instalaci neplatíte.
 • SIM kartu, kterou budete potřebovat při instalaci služby, s sebou přiveze technik společně s anténou a modemem.
 • Před samotnou instalací technik na místě ověří, zda je u vás dostatečný signál pro provoz Pevného internetu. Máte proto jistotu, že službu zřídíme jen v případě, že u vás bude opravdu dostupná.

Před instalací

 • Pro správné fungování služby je potřeba, aby byla zvenku na budově umístěna anténa. Její instalaci zařídí náš technik na vhodném místě po domluvě s vámi. Vzhledem k tomu, že jde o zásah do budovy a propojení mezi anténou a modemem je kabelové, je obvykle potřeba provrtání zdi (prostup do budovy). Pokud nejste majitelem budovy, je potřeba získat souhlas majitele objektu s instalací. Souhlas nám nemusíte dokládat, slouží pro vaši ochranu a dobré vztahy s majitelem objektu.
 • Při objednávce se s námi domluvíte na termínu, kdy vám technik přijde službu instalovat. K dispozici jsou 2hodinová časová rozmezí, v rámci kterých technik dorazí. Samotná instalace trvá cca 90 minut. Instalační termíny nabízíme v pracovních dnech v časech mezi 8. a 19. hodinou nejdříve 5 dní po objednání služby (při objednání v prodejně vám můžeme nabídnout i dřívější termín).
 • Pokud zjistíte, že vám vybraný termín instalace nevyhovuje, dejte nám to prosím vědět nejpozději 24 hodin předem na číslo Linky péče o zákazníky *77 nebo 800 77 00 77. Pokud u nás žádnou jinou službu nemáte, zavolejte nám na 800 77 77 31.

Průběh instalace

 • Termín instalace vám připomeneme ještě den předtím SMSkou. Technik přijede v naplánovaném 2hodinovém rozmezí, délka instalace je individuální podle podmínek na místě. Obvykle trvá zhruba 90 minut.
 • Před začátkem instalace se s technikem domluvíte na umístění venkovní antény, modemu a technik zkontroluje, zda je u vás dostatečný signál pro používání služby Pevný internet. Vše potřebné si technik přiveze s sebou.
 • Instalace obsahuje: jeden průraz stěny, maximálně 20 metrů kabelu pro propojení antény a modemu, úklid hrubých nečistot po dokončení instalace, zprovoznění a předvedení služby a předání předávacího protokolu.

Musím být u instalace osobně přítomen?

Pokud víte, že osobně doma nemůžete být, stačí, když bude doma někdo jiný (dospělá osoba), kdo technika pustí dovnitř a bude schopný odsouhlasit umístění antény. Technik bude chtít od přítomné osoby podepsat protokol poté, co vše nainstaluje.

Jsou se zřízením Pevného internetu přes LTE spojené nějaké poplatky?

 • Za zřízení internetu žádný poplatek neúčtujeme. Na cenu instalace (2 600 Kč) od nás dostáváte 100% slevu, která je podmíněna využíváním Pevného internetu po dobu smlouvy (24 měsíců).
 • Při stěhování Pevného internetu přes LTE (se zachováním stejné technologie) účtujeme částku 1 499 Kč, která platí, pokud současně prodloužíte svůj smluvní závazek. Kdybyste si nepřáli smlouvu prodlužovat, je potřeba zaplatit také výjezd technika (částka 1 699 Kč).

Můžu využít vlastní anténu a modem?

Námi prodávaný modem je nakonfigurovaný pro využití v síti Vodafone, proto doporučujeme využít právě ten. Jde o nedílnou součást služby Pevný internet.

Je opravdu nutné, aby mi instalaci prováděl technik?

Instalaci vždy provádí náš technik, který s sebou přiveze zařízení a především na místě změří stav signálu, aby zkontroloval, že bude služba v pořádku funkční. Technik má i odbornou zkušenost pro práci ve výškách a musí dodržovat veškeré bezpečnostní standardy. Instalace technikem je proto podmínkou zřízení služby Pevné připojení.