Jak probíhá instalace Pevného internetu přes LTE?

  • Pevný internet vždy instaluje technik přímo u vás doma. Za instalaci neplatíte.
  • SIM kartu, kterou budete potřebovat při instalaci služby, s sebou přiveze technik společně s anténou a modemem.
  • Před samotnou instalací technik na místě ověří, zda je u vás dostatečný signál pro provoz Pevného internetu. Máte proto jistotu, že službu zřídíme jen v případě, že u vás bude opravdu dostupná.

Před instalací

  • Pro správné fungování služby je potřeba, aby byla zvenku na budově umístěna anténa. Její instalaci zařídí náš technik na vhodném místě po domluvě s vámi. Vzhledem k tomu, že jde o zásah do budovy a propojení mezi anténou a modemem je kabelové, je obvykle potřeba provrtání zdi (prostup do budovy). Pokud nejste majitelem budovy, je potřeba získat souhlas majitele objektu s instalací. Souhlas nám nemusíte dokládat, slouží pro vaši ochranu a dobré vztahy s majitelem objektu.
  • Při objednávce se s námi domluvíte na termínu, kdy vám technik přijde službu instalovat. K dispozici jsou 2hodinová časová rozmezí, v rámci kterých technik dorazí. Samotná instalace trvá cca 90 minut. Instalační termíny nabízíme v pracovních dnech v časech mezi 8. a 19. hodinou nejdříve 5 dní po objednání služby (při objednání v prodejně vám můžeme nabídnout i dřívější termín).
  • Pokud zjistíte, že vám vybraný termín instalace nevyhovuje, dejte nám to prosím vědět nejpozději 24 hodin předem na číslo Linky péče o zákazníky *77 nebo 800 77 00 77. Pokud u nás žádnou jinou službu nemáte, zavolejte nám na 800 77 77 31.

Průběh instalace

  • Termín instalace vám připomeneme ještě den předtím SMSkou. Technik přijede v naplánovaném 2hodinovém rozmezí, délka instalace je individuální podle podmínek na místě. Obvykle trvá zhruba 90 minut.
  • Před začátkem instalace se s technikem domluvíte na umístění venkovní antény, modemu a technik zkontroluje, zda je u vás dostatečný signál pro používání služby Pevný internet. Vše potřebné si technik přiveze s sebou.
  • Instalace obsahuje: jeden průraz stěny, maximálně 20 metrů kabelu pro propojení antény a modemu, úklid hrubých nečistot po dokončení instalace, zprovoznění a předvedení služby a předání předávacího protokolu.

Musím být u instalace osobně přítomen?

Jsou se zřízením Pevného internetu přes LTE spojené nějaké poplatky?

Můžu využít vlastní anténu a modem?

Je opravdu nutné, aby mi instalaci prováděl technik?