Jaký je rozdíl mezi samoinstalací a instalací technikem?

Při zřízení kabelových služeb máte na výběr mezi samoinstalací nebo instalací od technika. Samoinstalace je nejen velmi jednoduchá, ale hlavně vám ušetří čas i peníze za instalaci technikem.

Zvládnu zapojení modemu nebo set-top boxu?

  • Věříme, že ano. S každým zařízením dostáváte také jednoduchý návod, kde přehledně popisujeme, jaký kabel a kam je potřeba zapojit.
  • Návody pro instalaci najdete také online, na této stránce si najděte své zařízení podle názvu. Následně se vám otevře informační stránka k vybranému zařízení, kde si buď můžete stáhnout návod či instalační příručku, nebo na stránce najdete přímo postup pro zapojení a první spuštění.

Proč si vybrat samoinstalaci?

  • je ZDARMA – ušetříte až 404 Kč
  • pohodlné a jednoduché zřízení
  • instalace podle vašich časových možností

Pokud si na samoinstalaci netroufáte, nabízíme vám také možnost objednat si asistovanou instalaci technikem, která je zpoplatněna podle aktuálního ceníku.

SamoinstalaceInstalace technikem
Cena: 0 KčCena: 404 Kč
Službu si instalujete sami.Službu instaluje náš technik.
Po zadání objednávky se s vámi domluvíme na termínu, kdy vám technik zprovozní zásuvku a předá samoinstalační balíček.Po zadání objednávky se s vámi domluvíme na termínu, kdy vám technik zprovozní zásuvku a nainstaluje zařízení (například modem).
Technik vám v domluvený čas doručí nové zařízení včetně instalačního manuálu a zkontroluje funkčnost účastnické zásuvky (pokud se jedná pouze o výměnu zařízení, kontrola zásuvky není nutná).Technik vám při instalaci nové služby v domluvený čas zkontroluje i funkčnost účastnické zásuvky (pokud se jedná pouze o výměnu zařízení, kontrola zásuvky není nutná).
Potom, co se technik ujistí, že je účastnická zásuvka plně funkční, vám předá zakázkový list (smlouvu) o doručení zařízení. Zprovoznění služby (zapojení zařízení) si zajistíte sami podle přiloženého návodu a vašich časových možností.
Zprovoznění služby zajistí kvalifikovaný technik. Poté, co se technik ujistí, že je služba plně funkční, vám předá zakázkový list o provedení připojení a předání zařízení.
Samoinstalace se hodí pro většinu zákazníků, zapojení zařízení je jednoduché díky přehledným návodům.Instalaci technikem doporučujeme zejména u služby Pevný internet s rychlostí 1 Gbit/s. Aby vám fungovala maximální možná rychlost, je potřeba ověřit kvalitu kabeláže a nastavení vašich zařízení.