Modem pro Pevný DSL internet Zyxel VMG8623-T50A

Pro využití Pevného internetu přes technologii DSL potřebujete modem, který podporuje technologii VDSL2. Doporučujeme využít objednání modemu přímo od nás, bude přednastavený a můžeme vám zajistit plnou podporu při jeho používání. K Pevnému internetu DSL nabízíme modem Zyxel VMG8623-T50A.

Technické specifikace:

  • 4 LAN porty s rychlostí až 1000 Mbit/s pro připojení počítače síťovým kabelem.
  • 1 WAN port s rychlostí až 1000 Mbit/s.
  • Podporované technologie připojení ADSL, VDSL, VDSL 2, VDSL 2+ (včetně standardu 35b (ITU G.993.2) pro rychlost 250 Mbit/s), Ethernet (WAN).
  • Bezdrátové připojení Wi-Fi ve verzích 802.11 b/g/n/ac pro frekvenci 2,4 GHz s rychlostí až 300 Mbit/s a 802.11 a/b/g/n/ac pro frekvenci 5 GHz s rychlostí až 866 Mbit/s. Modem má 5 interních Wi-Fi antén. Rychlost připojení k internetu závisí na objednaném tarifu a místních podmínkách a liší se od maximální rychlosti domácí Wi-Fi sítě.
  • Modem obsahuje i celou domácí bránu, včetně směrovače a firewallu. Je možno připojit USB disk nebo náš USB modem pro zálohu připojení pomocí LTE.
  • Rozměry modemu jsou 205 x 157 x 31 mm a váha 351 gramů.

Stáhněte si:

Zyxel VMG8623-T50A

Jak se dostanu do administrace modemu a změním přihlašovací údaje?

  • Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://192.168.1.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno (username) a heslo (password), najdete je na štítku modemu.
  • Po prvním přihlášení si pro své bezpečí heslo změňte na vlastní - modem vám změnu sám nabídne.

Jak mohu změnit název a heslo k Wi-Fi síti?

Přihlaste se do administrace modemu.

Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://192.168.1.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno (username) a heslo (password), najdete je na štítku modemu.

V rychlém přístupu klikněte na šipku v pravém dolním rohu v části Wi-Fi nastavení.

Na následující obrazovce můžete pojmenovat svou Wi-Fi síť a nastavit vlastní heslo. Můžete také určit, jestli chcete nechat hodnoty pro 2,4GHz Wi-Fi a 5GHz Wi-Fi stejné, nebo nastavíte pro každé pásmo vlastní název a heslo sítě.

Jak změním Wi-Fi kanál v případě rušení Wi-Fi sítě?

Před změnou nastavení si přečtěte podrobné informace k Wi-Fi kanálům.

Přihlaste se do administrace modemu.

Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu https://192.168.1.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno (username) a heslo (password), najdete je na štítku modemu.

Informaci o zarušení najdete v nabídce Síťová nastavení > Bezdrátové připojení > Status kanálu.

Na obrazovce klikněte na skenovat a ověřte, jaký je stav rušení Wi-Fi kanálů a zjistěte si kanál, který je nejméně zarušený.

Následně přejděte do záložky Obecné.

Zde můžete upravit nastavení své Wi-Fi sítě. Vysílací kanál změníte v části Kanál. Změny nezapomeňte uložit tlačítkem Použít.

Nastavení Wi-Fi kanálu ve videonávodu

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone