Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

13. prosince 2021

Zaměstnanci Vodafonu vysportovali půl milionu Kč na podporu vzdělávání seniorů

Dobrovolnictví zaměstnanců Vodafonu se letos soustředí především na podporu seniorů. Nejenže svými kilometry vybrali půl milionu korun na program Digitální odysea, ale také se zapojují sami jako tzv. „digitální asistenti“. V domech pro seniory učí dříve narozené, jak používat chytré telefony či tablety. V rámci dne dárcovství Giving Tuesday vyrazilo do terénu i vedení společnosti.

Sportovní výzva Together we can motiovala zaměstnance Vodafonu k aktivitě už od letošního jara. Každý mohl sčítat kilometry, které uběhl, nachodil pěšky nebo najezdil na kole.  Počítaly se i minuty strávené ve fitness. Výzva vyvrcholila 30. listopadu - právě v den dárcovství Giving Tuesday. Celkem se do ní zapojilo 251 zaměstanců Vodafonu napříč Českem a dohromady zdolali téměř 250 tisíc km a minut. 

Nadace Vodafone transformuje kilometry a minuty na peníze a částku ještě zdvojnásobí. Přispěje tak 500 000 Kč a podpoří program Digitální odysea. Tento online kurz digitálních dovedností pomohl už téměř dvěma tisícům seniorů.  
Každý ze zaměstnanců Vodafonu může navíc využít tzv. Den pro neziskovku a věnovat se dobrovolné práci pro neziskovou organizaci. Na tento den dostává placené volno a věnovat ho může i někomu ze svých blízkých, aby s nimi právě Digitální odyseu mohl absolvovat. 

Na Giving Tuesday vyrazili hned čtyři členové nejvyššího vedení Vodafonu včetně ředitele Petra Dvořáka do Fitnes klubu senior v Praze 6, kde společně s naším partnerem – organizací Moudrá Sovička proškolili 15 seniorů. 

Kromě vzdělávání seniorů se Vodafone zaměřuje i na pomoc matkám samoživotelkám. Na pobočkách Vodafonu v Brně, Chrudimi, Meziboří a v Praze uspořádala Nadace Vodafone sbírku oblečení od zaměstanců, které předala Klubu svobodných matek. 60 pytlů oděvů tak pomohlo 150 maminkám.Vodafone vylepšil nabídku pro lidi se zdravotním postižením

Zůstat ve spojení je v dnešní době nutnost, pro osoby s hendikepem to ale platí dvojnásob. Vodafone proto nově zařadil do nabídky pro osoby se zdravotním znevýhodněním i tarif Neomezený Super, který si mohou pořídit za 599 korun měsíčně, tedy s dvousetkorunovou slevou oproti stejnému tarifu v běžné nabídce.