Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

16. června 2022

LGBT+ Friendly Employer 2022

Platforma Pride Business Forum každoročně oceňuje zaměstnavatele, kteří zavádějí opatření směřující k lepší inkluzi svých LGBT zaměstnanců a zaměstnankyň a aktivně bojují proti diskriminaci na pracovišti.

Vodafone letos získal již posedmé cenu pro nejlepšího LGBT+ zaměstnavatele, a jako vůbec jediný se umístil v kategorii GOLD. Porota také udělila generálnímu řediteli Vodafonu Petru Dvořákovi titul The Pride Business Forum Hero, a oceněni byli i zaměstnanci v kategorii Employee Driven Iniciatives, mimo jiné za iniciativu #ZaRuce.

V kategorii LGBT+ Friendly Employer se Vodafone ČR dlouhodobě umisťuje na top příčkách, a to od samotného začátku udělování tohoto ocenění. Firma ctí hodnoty diverzity, inkluze a rovnosti pro všechny své zaměstnance. S hodnocením 92,7 % se Vodafone jako jediný zaměstnavatel umístil v žebříčku LGBT+ Friendly Employer v kategorii GOLD.

Podle Pride Business Fora Vodafone na své genderově rozmanité zaměstance/zaměstnankyně, tak i na zákazníky/zákaznice myslí nejvíce ze všech zúčastněných firem. Porota ocenila zejména oblast předpisů a benefitů, vnitřních zaměstnaneckých skupin a role vedení. Vodafone má mimo jiné ošetřeny i situace trans osob na pracovišti jak v době, kdy procházejí tranzicí, tak i po ní.

V naší firmě se snažíme narovnat to, na co stát v oblasti práv LGBT+ lidí nemyslí a jdeme příkladem ostatním firmám v Česku. Nejde o benefity, ale o nápravu toho, k čemu zákonodárci prozatím nesebrali odvahu,“ říká Jana Vychroňová, manažerka pro diverzitu a inkluzi ve Vodafonu.

Speciální cenu získal Vodafone i za aktivity svých zaměstnanců podporované zaměstnavatelem (Employee driven initiatives). „Všichni si pamatujeme na homosexuální pár, který byl napaden loni v Praze, a to jen proto, že se drželi za ruce. Lidí ve Vodafonu se tato zpráva velmi dotkla a přišli s nápadem výzvy #ZaRuce - vyfotit se, jak se drží za ruce, a zveřejnit fotografie na sociálních sítích s podpůrným vzkazem,“ vysvětluje Jana Vychroňová podstatu oceněné zaměstnanecké iniciativy.

Vůbec prvním, kdo na fotografii ruku v ruce se svým kolegou zapózoval, by generální ředitel firmy Petr Dvořák. Toho porota ocenila jako The Pride Business Forum Hero. Tento titul každoročně získávají členové nejvyššího vedení organizací a firem, kteří se aktivně zasazují o rovné podmínky pro LGBT+ lidi na pracovišti.

Více informací o letošním ročníku cen LGBT+ Friendly Employer 2022 naleznete ZDE.