Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

27. října 2021

Strašidelné filmy na halloweenský večer

Strašidelné postavy všech filmů, spojte se! Na konci října nás čeká Halloween a 2. listopadu tradiční české Dušičky. Zhasněte světla, zapalte svíčky (třeba ve své pracně vydlabané dýni) a jako třešničku na plesnivém dortu si pusťte některý z tematických filmů. Neztrácejte čas hledáním! Tipy na to pravé halloweenské najdete v tomto článku.

Havran

Havran vás na svých křídlech přenese do 19. století v Baltimoru (pokud se ale budete dívat pozorně, spatříte ulice Budapešti a Bělehradu, kde se snímek natáčel). Havran se s tím nepáře a rovnou začíná vraždou. Brutální smrt dvou žen je jako vystřižená z povídky spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Zatímco je samotný Poe zadržen a předveden k výslechu, dochází k další vraždě podle příběhu. A pravděpodobně nebude poslední…

Příběh Havrana je sice zcela fiktivní, tvůrci v něm ale využívají a odkazují na řadu reálných faktů a událostí. Především záhadu, která opřádá poslední dny skutečného spisovatele Edgara Allana Poe, po které se dokonce ztratily i jeho lékařské záznamy a úmrtní list. První trailer filmu Havran vyšel 162 let po spisovatelově záhadné smrti.

Spalovač mrtvol

Československý film z roku 1968 vám představí příběh, ze které vám bude běhat mráz po zádech. Jeho hlavní postavou je Karl Kopfrkingl (Rudolf Hrušínský), který v době těsně před druhou světovou válkou vystupuje jako mírný a hodný člověk, který žije pro blaho své rodiny. Ve skutečnosti je psychicky narušený, fascinuje ho smrt a miluje svou práci v krematoriu. Brzy propadne nacistické ideologii a stane se hrozbou pro celé své okolí včetně nejbližších členů rodiny.

Spalovač mrtvol vychází ze stejnojmenného díla spisovatele Ladislava Fukse. Ačkoli byl navržen na Oscara a Rudolf Hrušínský starší získal na katalánském mezinárodním festivalu ocenění za svou roli, film byl po své premiéře okamžitě stažen a uložen do trezoru. Znovu se na něj diváci mohli podívat až v roce 1990.

Kruhy

Pamatujete si na populární horor Kruh? Na slavnou jedničku a dvojku tohoto kultovního hororu navazuje snímek z roku 2017 s názvem Kruhy, který se odehrává třináct let po událostech předchozího dílu. Na ty se už ve filmu vzpomíná jako na dávnou hororovou historku. Ta se ale brzy stane velmi reálnou a děsivou skutečností s potenciálem šířit se mezi lidmi dál a dál…

Co jste o filmu nevěděli: Trvalo asi šest a půl hodiny, než měla Samara hotový make-up a kostým a byla připravena na natáčení. Součástí jejího strašidelného kostýmu byl i vodní systém schovaný pod šaty, díky kterému ze Samary neustále odkapávala voda.

Ghoul

Ghoul je temný thriller inspirovaný skutečnými událostmi. Ve filmu režiséra Petra Jákla se trojice filmařů vydává na Ukrajinu, kde chtějí natočit unikátní dokument o kanibalismu. Vybrali si místo, kde ve třicátých letech minulého století lidi zasáhl strašlivý hladomor, který je nezřídka dohnal k děsivým činům. A shodou okolností také na místo, kde zřejmě pobýval jeden z nejzvrácenějších zločinců novodobé historie, kanibal Andrej Čikatil, který zabil a částečně snědl minimálně přes 50 lidí. Zatímco se filmaři s pomocí místních snaží odhalit tajemství domu a dřívějších událostí, stávají se vězni opuštěného děsivého stavení a ukrajinských lesů. Natáčení dokumentu se brzy promění v boj o přežití…

Ghoul je první český horor, který se v kinech promítal ve 3D. Točilo se přímo na místech, kde Čikatilo skutečně žil, což děsilo i samotné herce. Někteří z nich natáčení málem odpískali, nakonec se ale film zdárně dotočil.

Noční můry z temnot

Parta teenagerů se vloupe do opuštěného domu na konci města, ve kterém najde zdánlivě obyčejnou knihu. Ta je plná děsivých příběhů a šílených monster, o kterých si brzy nebudou jen číst. Tahle kniha totiž funguje obráceně, než je zvykem. Přečte si největší noční můry toho, kdo s ní přijde do styku, a napíše o nich hrozivý příběh, který se začne odehrávat i ve skutečnosti. Proto teď musí všichni čelit svému největšímu strachu a nočním děsům, které je přišly zabít.

Věděli jste, že: Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy od Alvina Schwartze, která šokovala svými děsivými ilustracemi.

Co dalšího sledovat na Halloween

 • Tiché místo (více o tomto filmu si přečtěte v článku 5 osvědčených hitů)
 • Parazit
 • V pasti
 • Slunovrat
 • Texaský masakr motorovou pilou
 • Ticho před bouří
 • Ledová archa
 • Ghost stories
 • Dětská hra
 • Jack staví dům
 • Suburbicon
 • Halloweenský lov

Filmy z našich tipů na Halloween nemusíte hledat po všech čertech. Společně s dalšími filmy a seriály na vás čekají ve vaší Vodafone Videotéce! Pořiďte si ji za 99 Kč měsíčně ke svému tarifu Klasik. K TV tarifům Komfort a Komplet máte Videotéku již zahrnutou v ceně tarifu.

Foto, video: Bontonfilm, Paramount, Bioscop