Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

15. října 2021

Vyšehrad: Jeden z nejsledovanějších seriálů nyní na Vodafone TV

Se svou Vodafone TV můžete získat přístup také do Vodafone Videotéky, ve které najdete české i zahraniční filmy a seriály, dokumenty nebo filmy pro děti. Kdykoli a bez reklam! Nově si tu pustíte i oblíbený seriál Vyšehrad, který se stal tak populárním, že ho čeká (pravděpodobně příští rok) pokračování ve filmu. Kdo za ním stojí a koho v seriálu můžete zahlédnout?

Hurá na Vyšehrad!

Seriál Vyšehrad je dílem tvůrčí produkce Funny Bunny FIlms, kterou spolu provozují Jiří Mádl a Jakub Štáfek. Právě Štáfek se v seriálu pustil nejen do režie, ale ztvárnil i hlavní roli Laviho, o kolo kterého se celý seriál točí, a kterou vymyslel se spoluautory seriálu Martinem Koppem a Tomášem Vávrou. Lavi nemá reprezentovat nikoho konkrétního, tvůrci ale nepopírají, že v nich sem tam najdete někoho ze skutečných fotbalistů (a do jisté míry má seriál také ukázat, jak to ve fotbalovém prostředí vlastně vypadá).

Vyšehrad vychází z reálných událostí, které si bere na paškál. Mezi postavami, které tvůrcům seriálu stály inspirací, prý patří například Mario Balotelli, David Limberský, Martin Fenin nebo Milan Petržala. Vedle toho ve Vyšehradu zahlédnete i skutečné fotbalisty, například Lukáše Váchu, Romana Bednáře, Jana Rajnocha a „cameo“ si v jednom dílu střihl i Tomáš Řepka.

O čem je Vyšehrad

Julius Lavický byl velký fotbalový talent Sparty s přezdívkou „Lavi“. Rozhodně to ale není žádný hodný kluk. Spíše nenapravitelný rebel, který místo kopání do míče začal holdovat večírkům, alkoholu a holkám a přecházel z jednoho průšvihu do dalšího. Jeho vysoké ego ale dostane pořádnou ránu, když ho po vyhazovu z AC Sparta Praha nečeká žádný prestižní zahraniční fotbalový klub s otevřenou náručí. Laviho agent (Jakub Prachař) se pěkně zapotil, než dokázal najít klub, který by byl ochotný přijmout tak problémového hráče jako je Lavi. Místo Barcelony tak musí nastoupit do týmu FK Slavoj Vyšehrad, který rozhodně nekope první ligu (a o kterém si Lavi myslí, že pod jeho úroveň).

Perličky nejen z Vyšehradu

Vyšehrad je drzý, nebere si servítky a nebojí se parodie ani svérázných hlášek. První díl se vysílal 12. října 2016 na internetové televizi Obbod, české platformě nabízející filmy a seriály za předplatné. Ta své působení ukončila v roce 2020. Z části proto, že její původní seriály, mezi které patří i Vyšehrad a Lajna, měly na YouTube a pirátských webech miliony zhlédnutí, zatímco na Obbodu si jejich epizody zakoupilo pouze kolem 50 000 lidí.

Jakub Štáfek, který v seriálu Vyšehrad hraje Laviho, v mládí také hrával fotbal, a dokonce za klub AC Sparta Praha (stejně jako původně i jeho seriálový Lavi). Nakonec dal ale Štáfek přednost herectví. Diváci si ho oblíbili už v seriálu Ulice, ve kterém dostal svou první velkou roli.

Komediální a bláznivý Vyšehrad se stal tak populárním, až to zaskočilo samotné tvůrce. Dnes existuje celá kolekce Laviho oblečení JL10 po vzoru zahraničních fotbalových hvězd a Jakub Štáfek dokonce dostal možnost zahrát si ve fotbalovém zápase za skutečný třetiligový Vyšehrad. Štáfek výzvu přijal, v zápasu proti FK Loko Vltavín ale branku nevstřelil.

Další seriály, které stojí za to:

Vyšehrad už máte za sebou a teď smutně koukáte, co si pustit dalšího? Než se dočkáte celovečerního filmu Vyšehrad, který do kin dorazí příští rok, Vodafone TV vás nenechá ve štychu. Vyzkoušejte třeba některý z těchto seriálů:

  • Single Lady – Tento český televizní komediální seriál uvedla internetová televize Playtvak.cz v roce 2017. Podobně jako Vyšehrad trvají i jednotlivé díly Single Lady zhruba 12 minut. Bavit vás v něm bude Jana Plodková jako Sabina, drsná ředitelka TV Óčko a královna večírků, jejíž život je plný krátkodobých vztahů.
  • Single Man – Single Man Filip (Marek Taclík) je čtyřicátník, který prostě nemůže ulovit tu pravou. Ačkoli se snaží, nemůže zcela zapomenout na bývalou lásku. Single Man se ale nevzdává, a tak se s ním dostanete do mnoha tragikomických situací a rande naslepo.
  • Taxikář – Václav Kopta se jako Karel stává po návratu z emigrace nedobrovolně (a zcela náhodou) taxikářem. V práci se setkává s řadou různých, zajímavých až bizarních lidí, kteří s ním sdílí své osudy. Ve vedlejších rolích zahlédnete například Karla Zimu, Lukáše Pavláska nebo Annu Šiškovou.
  • Vesničan – Také Vesničan je dalším hitem internetové televize Playtvak.cz. Manažer z Prahy (Josef Polášek) se v něm rozhodne opustit své místo v korporátu a vydává se žít na venkov. Žádná pohoda a idylka na samotě ho ale nečeká.
  • Lajna – až budete mít dost fotbalu, zkuste to vyvážit hokejem. Stejně jako za Vyšehradem, také za Lajnou stojí Obbod TV. Místo Laviho tu budete sledovat elitního hokejového kouče (v podání Jiřího Langmajera), kterého na konci kariéry čekají turbulentní změny v pracovním i osobním životě. Novou třetí řadu Lajny teď najdete na Televizi Seznam. Než ji zhltnete na jeden zátah, zapojte se na Facebooku Vodafone TV do soutěže o balíček se Stiga hokejem. Ale pozor, jen do dnešní půlnoci!

 

Všechny výše zmíněné seriály, kromě seriálu Lajna, najdete pohromadě ve Vodafone Videotéce. K TV tarifu Klasik si přístup do Videotéky můžete připlatit za 99 Kč měsíčně, v tarifech Komfort nebo Komplet ji máte zdarma. Přejeme pěkné pokoukání!

Foto, video: Funny Bunny FIlms