Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

4. června 2021

5 nejlepších dětských novinek ve Vodafone TV

První červnový víkend patří dětem! Den dětí už je sice za námi, oslavy nás ale teprve čekají. Ani tentokrát vás Vodafone Videotéka nenechá ve štychu! Vyberte si z pětice top filmů, které pobaví malé i velké diváky.

Hodný dinosaurus

Co by se stalo, kdyby tenkrát asteroid minul naši planetu a Dinosauři by nevyhynuli? Přesně tuhle myšlenku rozvádí film Hodný dinosaurus od studia Pixar. Hlavním hrdinou filmu je dinosaurus Arlo, který se v bouři ztratí svému otci, a tak se musí sám prodírat ne vždy úplně přátelským světem. Jeho parťákem na cestách se brzy stane lidské dítě a společně poznávají nová místa i druhy zvířat (a ano, spoustu dinosaurů).

Milovníci dinosaurů budou z Hodného dinosaura a jeho přehlídky rozmanitých druhů nadšení. Aby byly pohyby hlavního hrdiny dinosaura Arla co nejuvěřitelnější, animátoři se při jejich tvorbě inspirovali pohyby slonů. Kromě přehlídky dinosaurů se pokocháte i nádherně zanimovanou přírodou, která vychází z inspirace pohořím Teton Range na severozápadě USA.

Psí veličenstvo

Britská královna je proslulá svou láskou ke psům Corgi. A právě jeden z nich se stal hlavním hrdinou celovečerního filmu Psí veličenstvo. Corgi Rex je nejoblíbenějším psem v britském královském paláci, ačkoliv je to pěkný rošťák a nezbeda. Jednoho dne ho Charlie, další královský Corgi, který Rexovi závidí jeho oblíbenost, vyláká z Buckinghamského paláce a pokusí se ho zneškodnit. Zhýčkaný Rex sice vyvázne, ale zatoulá se daleko od paláce. Vydává se proto na dobrodružnou cestu, během které potkává nové přátele, a snaží se dostat zpátky domů ke své královně.

Tvůrci si dali opravdu záležet na detailech, a tak celé sídlo britské královny i postavy, které se ve filmu objevují (například Alžběta II., princ Philip nebo bývalý americký prezident Donald Trump), jsou velmi věrní svým reálným předlohám.

Trollové a kouzelný les

Pokud si myslíte, že trollové jsou jen ošklivé a zlé obludy, tenhle film vás možná vyvede z omylu. Zavede vás totiž do hlubokého lesa a pomůže vám nahlédnout pod pokličku jejich každodenního života v trollí vesnici. Když ale se ale vládce trollů dostane do léčky a zkamení, vydává se jeho syn Trym na nebezpečnou cestu kouzelným lesem plným nástrah a trollích strašidel, aby našel způsob, jak svého otce zachránit.

Ve filmu na vás čekají obyčejní trollové, ale i další kouzelné bytosti (někdy i se dvěma nebo třema hlavama). Především si ale užijete spoustu trollí zábavy v hodinu a půl dlouhém magickém dobrodružství, které potěší celou rodinu.

Včelka Mája ve filmu

Stará známá Včelka Mája, hrdinka z oblíbeného seriálu, se vrací na televizní obrazovky – tentokrát ve filmu. Mája je neposedná včelka, kterou neláká obyčejný jednotvárný život, naopak je zvídavá, neposedná a neustále se pouští do nových dobrodružství. Jednoho dne v úlu ale vypukne pohroma: zmizela všechna mateří kasička! Podezření padne na nepřátelský roj sršňů a začne se schylovat k boji. Něco ale není v pořádku a zdá se, že viníkem bude někdo uvnitř úlu. Mája se tak vydává na novou nebezpečnou misi, aby našla zloděje a odvrátila hrozící válku se sršni.

Seriálová Včelka Mája se k nám původně dostala až z dalekého Japonska, kde se jako animovaný seriál vysílala už v roce 1975. Její původ je ale knižní. Knížku Včelka Mája a její příhody totiž napsal německý spisovatel Waldemar Bonsels už v roce 1912. Slavnou verzi titulní písně k seriálu pak u nás složil Karel Svoboda a Karel Gott ji nazpíval v češtině, slovenštině a němčině. Právě tato verze pak ale byla nazpívána také v 5 dalších jazycích.

Sněžná mela

Pořádně se oblékněte! Film Sněžná mela se totiž odehrává na mrazivé Arktidě. Hlavním hrdinou je sympatický polární lišák Blesk, který sní o tom, že se stane nejlepším arktickým kurýrem. Aby dokázal, že na to má, musí doručit záhadnou zásilku na tajnou adresu. Tak se dostane až do polární pevnosti zloducha Otto Von Walruse. Walrus má jasný plán: roztát polární kruh, urychlit globální oteplování a stát se vládcem světa. Teď záleží na Bleskovi a jeho kamarádech, zda se jim Walrusovy nekalé plány podaří překazit…

V originálním znění má film přímo hvězdné obsazení. Uslyšíte například Aleca Baldwina, Heidi Klumovou nebo Johna Cleese. V českém znění uslyšíte Filipa Tomsu, Martina Preisse, Kateřinu Petrovou, Zuzanu Skalickou nebo Ladislava Županiče.

 

Tyto, ale i řada dalších filmů pro děti na vás čekají ve Vodafone Videotéce. S TV tarify Komfort a Komplet ji máte zdarma, k tarifu Klasik si ji přikoupíte za měsíční předplatné ve výši 99 korun.

Pro várku dalších tipů mrkněte na 20 nejlepších dětských filmových novinek na Vodafone TV.