Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

28. května 2021

Květnové novinky ve Vodafone Videotéce se smyslem pro komedii i drama

Máte dost nekonečné lásky a romantických komedií, které jsou s květnem často spojované? Zakoukejte se do historických dramat, které vévodí novinkám tohoto měsíce! A až toho na vás bude příliš, odpočiňte si se svými nejmenšími u zábavného animovaného dobrodružství. Už víte, co můžete čekat od květnových novinek?

Příliš osobní známost

Příliš osobní známost je film režisérky Marty Ferencové, který vypráví o třech osudech plných lásky a radosti, ale i bolesti a smutku. Postupně tak před vámi rozvíjí vztahy tří různých žen: čerstvě rozvedené Simony (Tatiana Dyková), která si užívá divokých radovánek s výstředním umělcem, svobodné třicátnice Natálie (Petra Hřebíčková), která potká okouzlujícího podnikatele, a Evy (Eliška Balzerová), která místo hlídání vnučky hledá smysl života v seznámení s šarmantním hudebníkem.

Film vznikl podle knižní předlohy z pera Evy Urbaníkové a ačkoli ho kritiky zprvu nešetřily, své diváky si získal. Za první víkend po uvedení do kin se na něj přišlo podívat přes 96 tisíc diváků.

Nabarvené ptáče

Nabarvené ptáče vypráví nelehký příběh malého židovského chlapce (Petr Kotlár), kterého se za II. světové války rodiče pokusili ukrýt a ušetřit ho tak masovému vyhlazování Židů. Posílají ho k příbuzným, kteří žijí na vesnici ve východní Evropě. Jeho teta ale brzy nečekaně umírá a chlapci nezbude nic jiného, než se sám protloukat světem plným předsudků, pravidel a pověr a bojovat o přežití.

Film se natáčel celkem na 43 různých lokacích na Ukrajině, Polsku, Slovensku a v Česku. V rámci příprav Nabarveného ptáčete a hledání nejvhodnějších lokací k natáčení najezdil režisér a scenárista Václav Marhoul téměř 8 tisíc kilometrů. Film měl úspěch i v zahraničí a vysloužil si řadu ocenění. Cenu si odnesl například z filmových festivalů v Benátkách, Chicagu, Varšavě či Miami.

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

Farmageddon je již druhý díl ovečky Shaun ve filmu. Tentokrát se ovečka Shaun se svým ovčím stádem setkávají s roztomilým mimozemšťanem Lu-Lou, který oplývá nadpřirozenými schopnostmi a smyslem pro lumpárny. S nezbedným Shaunem si brzy padnou do noty a rozjíždí přímo galaktické dobrodružství a hledají, jak mimozemšťana dostat zpátky domů. Kdo by tušil, že cesta do vesmíru vede skrz automyčku?

Příběh mimozemšťana Lu-La je velmi podobný filmu E.T. – Mimozemšťan (a místy na něj ve filmu dokonce odkazuje, stejně jako na řadu dalších filmů – schválně, jestli je všechny odhalíte). Tvůrcům trvalo celkem 4 roky, než se jim film podařilo dokončit. Za svou práci si ale nakonec vysloužili nominaci na Oscara.

Toman

Film Toman přináší další historické drama, tentokrát pod taktovkou Ondřeje Trojana. Přenese vás do doby po druhé světové válce, kde sledujete příběh Zdeňka Tomana (Jiří Macháček), tehdejšího šéfa československé zahraniční rozvědky. Šéfa, kterému nebylo cizí vydírání, podvádění a jakákoli další špinavá práce, kterou dělal ve jménu komunistické strany.

Ve vedlejších rolích se během filmu setkáte s řadou známých osobností tehdejší doby. Herec Roman Luknár, který ve filmu ztvárnil Jana Masaryka, kvůli roli přibral neuvěřitelných 25 kilo a nechal si i vyholit pleš. Celý film se pak prý natočil za pouhých 38 dní.

Tip: Baví vás české filmy? Pak si určitě nenechte ujít ani naše tipy na nejlepší české filmy ve Vodafone Videotéce.

 

Pražské orgie

Film Pražské orgie vychází z románu amerického literáta a nositele Pulitzerovy ceny Philipa Rotha z roku 1985, na stříbrné plátno se ale bohužel dostal až rok po jeho smrti. Než ho komunistické úřady vyhostily, Roth v 70. letech do Československa skutečně jezdil a pomáhal místním zakázaným umělcům. Své zážitky pak promítl i do románu Pražské orgie.

Film sleduje slavného amerického spisovatele Nathana Zuckermana, což je často využívané Rothovo alter ego. Ten přijíždí do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis své nevydané knihy. A tak se dostává na pražské večírky, kde se seznamuje s řadou intelektuálů a podivuhodných lidí. Kdo je ale opravdový přítel a kdo pracuje pro StB?

 

Všechny filmy si můžete pustit ve Vodafone Videotéce, a to klidně na jeden zátah. S TV tarify Komfort a Komplet ji máte zdarma, k tarifu Klasik si ji přikoupíte za měsíční předplatné ve výši 99 korun.