Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

16. prosince 2021

Nejnovější vánoční filmy na Netflixu

Staré vánoční klasiky už vám nejedou a jestli se zase budete muset desetkrát koukat na Mrazíka, tak raději schováte televizi na celé Vánoce? Neztrácejte hlavu, Netflix vám zachrání i letošní sváteční podívanou! Jen to cukroví za vás nenapeče, tak se nezapomeňte dostatečně zásobit, než usednete k některému z jeho nejnovějších přírůstků. Třeba mezi nimi najdete svého nového oblíbeného vánočního favorita.

Love Hard (Milostná past)

Nina Dobrevová, kterou si někteří možná pamatují z úspěšného seriálu Upíří deníky, hledá lásku pod taktovkou Netflixu (a svého zaměstnavatele) v úspěšné romantické komedii Love Hard. Jako Natalie ve filmu nemá příliš štěstí v lásce, z nepovedených rande ale těží ve své profesi novinářky. Po řadě katastrofálních schůzek to konečně vypadá, že narazila na vánoční zázrak – až na to, že se ještě osobně neviděli. Natalie se rozhodne vsadit na kouzlo Vánoc a seznamovacích aplikací a vydává se za svým novým objevem na druhý konec Ameriky. A že to bude překvápko.

Věděli jste, že: Hlavní postavy se ve filmu přou o tom, který snímek je tím nejvánočnějším: Love Actually (Láska nebeská), nebo Die Hard (Smrtonosná past)? Vy si naštěstí vybírat nemusíte. Když spojíte oba dohromady, vznikne vám Love Hard.

A Boy Called Christmas (Chlapec, kterému říkají Vánoce)

Hledáte příjemný pohádkový film, který má fantazie na rozdávání a obsadil do něj skvělé herce, jako je Maggie Smithová (stará známá profesorka McGonnagalová)? Netflix vyslyšel vaše přání a letos nám nadělil Chlapce, kterému říkají Vánoce. Film natočil Gil Kenan podle stejnojmenné knihy Matta Haiga z roku 2015 a letos nám přinesl kouzelnou pohádku o samém původu Vánoc.

Příběh vás zavede za Nikolasem, malým chlapcem, který bydlí uprostřed finských lesů. Než zemřela, jeho matka mu dala přezdívku „Vánoce“, které ale on ani jeho otec nerozuměli. Společně s Nikolasem se tak vydáte na dlouhou cestu nejen za pochopením Vánoc, ale i příběhu o tom, jak se vlastně Vánoce (včetně dárků a létajících sobů) dostaly mezi lidi.

Z filmu dýchá pravé vánoční kouzlo, které vám udělá chutě na svařák, perníčky a pohádky v pevnosti z polštářů a huňatých dek. Zabaví se u něj velcí i malí, zkrátka ideální vánoční podívaná pro celou rodinu. Kromě nádherných zasněžených krajin vám pomůže otevřít otázky o tom, v čem spočívá dávání dárků, proč je důležité pomáhat druhým, a že vytoužená odměna nemusí vždy mít jen podobu peněz.

A Castle for Christmas (Vánoční hrad)

Tohle je romantická vánoční komedie se vším všudy. Americká spisovatelka Sophie si se svou poslední knihou zadělala na pěkný skandál. Chce si dopřát chvilku klidu, a tak před vším utíká do Skotska do vesničky, ve které má kořeny její otec. Tady se také zamiluje do místního hradu Dun Dunbar, na kterém se mimochodem skutečně natáčelo. Koupě hradu ale není tak jednoduchá – rozhodně ne v případě, že mezi ní a hradem stojí rozmrzelý vévoda. No nezní to jako základ pro super romantickou podívanou?

P.S. Když se budete dívat pozorně, zahlédnete ve Vánočním hradu i Drew Barrymoreovou, královnu romantických komedií.

The Princess Switch 3 (Princezna z cukrárny 3)

Filmy s Vanessou Hudgensovou už jsou na Netflixu vánoční tradicí. V minulých letech jste ji kromě předchozích dílů The Princess Switch (Princezna z cukrárny a Princezna z cukrárny: Zase vyměněná) mohli vidět v The Knight Before Christmas (Předvánoční večer). A jedno mají všechny stejné: dějí se o Vánocích, času kouzel a zázraků.

Nejnovější film Princezna z cukrárny 3: Hvězdná romance plynule navazuje na předchozí díly. Královna Margaret a princezna Stacy tentokrát chystají Vánoční festival. Jeho klenotem (a to doslova) má být „Hvězda míru“, posvátná relikvie zapůjčená Vatikánem. Asi si dokážete představit ten poprask, když se taková relikvie nedozírné hodnoty ztratí… Na pomoc proto přichází Lady Fiona, Vanessino třetí „alterego“, která se pustí do vyšetřování a honby za ukradeným klenotem.

Zatímco předchozí díly se točily kolem původně zaměněných královských výsostí Margaret a Stacy, ten nejnovější se točí kolem Fiony – třetí osoby, která vypadá téměř identicky (není divu, všechny je hraje Vanessa Hudgensová, která si tu střihla trojroli). Pokud jste ještě žádný díl Princezny z cukrárny neviděli, plán na Vánoce je jasný: Dejte si princeznovský maraton pěkně od začátku!

Father Christmas is Back

Unikátní vánoční komedie, ve které narazíte na spoustu známých tváří, například na Johna Cleese nebo Elizabeth Hurleyovou. Čtyři sestry se vrací na Vánoce domů, to by ještě nebylo nic neobvyklého. Tyhle Vánoce ale budou trochu jiné než ty předchozí. Vrací se totiž i jejich otec, který rodinu před mnoha lety opustil. To přece není nic, co by mělo stát v cestě v klidu stráveným Vánocím u rodinného krbu a nostalgickému odkrývání dlouho pohřbených rodinných tajemství, že ne?

Father Christmas is Back vás skvěle naladí na atmosféru Vánoc s širokou, neustále se pošťuchující rodinou, která neumí držet jazyk za zuby. Tahle vánoční jízda bude zábavná, upřímná a divoká, tak si držte své vánoční svetry a santovské čepice!

Chcete si Vánoce naředit také několika českými klasikami? Mrkněte se na seznam nejlepších českých vánočních pohádek, které najdete na své Vodafone TV. Vánoční filmy z dnešního článku na vás čekají na Netflixu. A co je nejlepší: S Vodafonem se můžete dívat všechny z nich a na obě služby vám bude stačit jediný bankovní příkaz. Tak veselé Vánoce!

Foto, video: Netflix