Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

18. listopadu 2021

Pro fanoušky fantasy: Kolo času právě teď na Amazon Prime Video

Hra o trůny, Pán prstenů a teď další zpracovaná fantasy sága, která ovlivnila celou generaci. Celoživotní dílo Roberta Jordana Kolo času. Monumentální příběh o rovnováze a znovuzrození se dočkal televizního zpracování.

Další fantasy svět, který vás nepustí

Na 19. listopadu 2021 naplánoval Amazon Prime Video spuštění očekávaného fantasy seriálu Kolo času (Wheel of Time), který vznikl podle knižní předlohy od Roberta Jordana. Vydejte se do fantasy světa, který svou velkolepostí připomíná Středozemí anebo Sedm království kontinentu Západozemí.

Kolo času se netočí jen kolem hlavní postavy, sleduje osudy mnoha postav, a když říkáme mnoha, tak fakt myslíme mnoha. V knize se setkáte s 2782 pojmenovanými postavami. Robert Jordan jejich osudy vzájemně protíná a zase rozplétá, aby je v Poslední bitvě zase svedl všechny dohromady. (Respektive ty, kteří ještě neumřeli) Ale to už trochu předbíháme.

Jordan bohužel nestihl celé dílo dopsat. Po jeho smrti se pera chopil jeho velký fanoušek a spisovatel Brandon Sanderson. Ten, s požehnáním Jordanovy manželky, a díky jeho poznámkám a dalším materiálům, dopsal poslední tři díly.

Příběh o rovnováze, osudu a znovuzrození

První řada seriálu Wheel of Time sleduje osud Moiraine (Rosamund Pike), která je členkou mocného ženského řádu Aes Sedai. Jeho součástí jsou nejmocnější čarodějky, které na rozdíl od mužů ovládají umění magie. Moraine má důležitý úkol, najít podle proroctví mystickou postavu Draka Znovuzrozeného. Ten je totiž jediný, kdo může porazit Temného pána.

Morain vyráží na cestu do obyčejné vesnice Dvě řeky, kde se dává dohromady s 5 mladými vesničany. Je někdo z nich ten, o kterém starověké proroctví mluví jako o spasiteli? Společně se vydávají na strastiplnou cestu za osudem a také za otázkou, kdo z nich je Drak Znovuzrozený, který je jediný, kdo může, ale také nemusí, porazit Temného pána. Je někdo z nich ten, o kterém starověké proroctví mluví jako o spasiteli?

Wheel of Time tak není klasickým příběhem o vyhraněném boji mezi dobrem a zlem. Ale spíše příběhem o rovnováze mezi Světlem a Temnotou. Zajímavé na tomto příběhu je i to, že žádná postava není 100% na straně zla, nebo dobra. Možná i proto má podle proroctví postava Draka Znovuzrozeného moc zachránit, ale i zahubit celé lidstvo.

Natáčení probíhalo v České republice v době pandemie

Pokud jste fanoušci filmového průmyslu, tak víte, že do České republiky často míří filmové štáby. Prahu jsme tak už viděli na filmovém plátně třeba v Mission Impossible, nebo v nejnovějším Spider-Manovi.

I seriál Kolo času se točil v Praze. Konkrétně v Letňanech, kde si produkční tým vytvořil své vlastní filmové ateliéry, které pojmenovali po autorovi celé ságy. Samotná stavba studia tak naznačuje, že tvůrci počítají s další sérií i s Prahou jako místem natáčení. V první sérii si zahraje i lom Homolák nedaleko Karlštejna.

Hlavní tahák celého seriálu, herečka Rosamund Pike, kterou znáte z filmu Zmizelá, se dokonce kvůli seriálu do Prahy na čas přestěhovala s celou svou rodinou. A v Praze žila více než rok, protože se celé natáčení kvůli pandemii prodloužilo.

První 3 díly Kola času můžete sledovat na Amazon Prime Video už od 19. listopadu také přes stejnojmennou aplikaci, která je dostupná přímo ve vašem Vodafone TV zařízení.

Foto, video: Amazon