Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vodafone TV

Bavte se a učte se s naší digitální televizí.

16. dubna 2021

5 věcí, které možná nevíte o Wonder Woman 1984

Ve speciální premiéře startuje tento víkend i na českém HBO a HBO GO komiksová podívaná Wonder Woman 1984. Než se na film naladíte, pojďme se podívat na ty nejzajímavější perličky ohledně vzniku tohoto filmu.

Kdo měl původně hrát protivníky Wonder Woman?

Jako Wonder Woman se po prvním filmu do role vrací opět Gal Gadot a znovu uvidíme také Chris Pinea, i když jeho postavu postihl v předchozím snímku neblahý osud a toto pokračování se odehrává 66 let poté. Superžena Wonder Woman se v roce 1984 postaví hned proti dvěma protivníkům – obrátí se proti ní nejen kolegyně Barbara Minerva, ze které se stane zvířecí Cheetah, ale hlavně musí zlomit magické kouzlo pochybného podnikavce Maxwella Lorda. Toho si zahrál Pedro Pascal (Narcos) a podle slov režisérky Patty Jenkins, byl to první a jediný kandidát na roli Maxwella Lorda. O roli zvířecí protivnice Cheetah, se ucházely herečky jako Emma Stone (La La Land) nebo Sarah Paulson (Ratchedová), ale pro Patty Jenkins prý od začátku existovala jen jedna favoritka. a to byla Kristen Wiig (noví Krotitelé duchů).

Proč se posouvala premiéra Wonder Woman 1984?

Film postihlo několik posunutí premiéry a ne všechny byly kvůli aktuálně probíhající pandemii koronaviru. Původně se měl objevit už na konci roku 2019, kde se jeho datum změnilo hned dvakrát, aby se nakonec přesunulo na červen 2020. Když se začaly v březnu zavírat kina kvůli pandemii, posunula se premiéra nejdříve na srpen, poté říjen a nakonec na prosinec 2020. Těsně před svojí vánoční premiérou bylo překvapivě oznámeno, že film sice půjde do kin 16. prosince, ale protože naprostá většina kin po celém světě byla zavřená, byl jako první velký film společnosti Warner nasazen zároveň i online na streamovací službu HBO Max. Ta je ale zatím aktuálně dostupná pouze v USA, k většině divákům se tedy film dostal až se zpožděním. Protože ani během ledna až března 2021 se koronavirová situace nezlepšila a většina kin zůstala zavřena, včetně České republiky, byl film uveden online s předstihem na HBO GO.

Které filmy předcházejí a navazují na Wonder Woman 1984?

Wonder Woman 1984 je v pořadí osmým filmem ve společném komiksovém vesmíru vydavatelství DC, ve kterém se jednotlivé postavy z různých filmů potkávají a vše se odehrává v jednom světě. Vše začalo v roce 2013 filmem Muž z oceli, pokračovalo v roce 2016 dvojicí Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti a Sebevražedný oddíl, o rok později přišla první Wonder Woman a Liga spravedlnosti a nakonec svůj samostatný film ještě dostali Aquaman a Shazam. Před Wonder Woman 1984 jsme se dočkali ještě Birds of Prey, letos jsme se poté dočkali nové verze Ligy spravedlnosti a za pár měsíců uvidíme také další Sebevražedný oddíl. V přípravě je druhý Aquaman, Shazam, svůj samostatný film dostane také The Flash a nakonec také padouch Black Adam. Naopak poslední verze Jokera či připravovaná verze Batmana s těmi postavami a ději nesouvisí a nejsou součástí tohoto vesmíru. Pro pochopení jednotlivých filmů není potřeba vidět všechny, ale pokud byste přeci jen chtěli, většinu jich aktuálně nabízí HBO GO.

Je ve filmu ještě další Wonder Woman?

Ve scéně po titulcích se objevuje dávná amazonská válečnice Asteria, kterou hraje Lynda Carter. To je pomrknutí na fandy seriálu Wonder Woman, kde právě Lynda Carter v letech 1975-1979 hrála první větší filmovou či televizní verzi bojovné amazonky. Od té doby až do vzniku první Wonder Woman s Gal Gadot v roce 2017 se tato superhrdinka dočkala jen několika pokusů o zfilmování. V roce 2011 dokonce vznikl první díl seriálu, kde si ji zahrála Adrianne Palicki (John Wick). Zajímavostí je, že jednu z postav v tomto pilotu, který nikdy nebyl oficiálně vysílán, si zahrál také Pedro Pascal, ale na rozdíl od tohoto filmu, jeho postava byla kladná.

Vrátí se znovu Wonder Woman?

První filmová Wonder Woman byla v kinech velmi úspěšná, a toto pokračování bylo odsouhlaseno hned po uvedení. Úspěch Wonder Woman 1984 už kvůli pandemii tak jednoznačný nebyl, v plánech studia Warner přesto existuje velmi hrubý plán přivést Gal Gadot v roli Wonder Woman v samostatném filmu i potřetí. Žádné konkrétní plány ale zatím nejsou. Wonder Woman by se klidně mohla objevit v malých rolích vybraných budoucích filmů (The Flash), ale takové překvapení si tvůrci zřejmě nechají až na poslední chvíli. Ve hře je ještě film či seriál z prostředí Amazonek z ostrova Themyscira, kde by sice Wonder Woman jako dospělá nevystupovala, ale mohli bychom poznat kompletní historii jejich nejbližších a zrod celého řádu statečných bojovnic.

Stanici HBO mají automaticky všichni zákazníci Vodafone TV s tarifem Komplet, ostatní si ji mohou mít díky balíčku HBO za 199 Kč měsíčně. Součástí předplatného HBO je automaticky i přístup do online knihovny HBO GO.

Stanice Epic Drama nově na Vodafone TV

Od minulého týdne najdou diváci Vodafone TV v programech stanici Epic Drama, která patřila mezi nejčastější přání v rozšíření nabídky. Stanice Epic Drama vysílá především historické seriály a najdete ji v tarifu Komplet a nebo v balíčku Koktejl.

Vyberte si TV tarif

TV Klasik

Oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

150 Kč měsíčně

 • 40+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

302 Kč měsíčně

 • 70+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
Doporučujeme

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

601 Kč měsíčně

 • 100+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
 • HBO a HBO GO v ceně

TV Klasik

Vaše oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

299 Kč měsíčně

Koupit

 • 40+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

499 Kč měsíčně

Koupit

 • 70+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
Doporučujeme

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

899 Kč měsíčně

Koupit

 • 100+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
 • HBO a HBO GO v ceně

V ceně je již započítáno 70 Kč za pronájem set-top boxu. V případě nákupu prémiového set-top-boxu příplatek 50 Kč.

Televize plná vychytávek

Jak rychlý internet potřebuji pro Vodafone TV?

Jak získat zvýhodněnou cenu Vodafone TV?

Jaká je cena za set-top box?

Jak Vodafone TV zapojím a potřebuji set-top box?

Kde najdu další podrobné informace?

Jaké jsou možnosti členství pro Netflix?

Už jen jeden krok

Odešlete nám svůj výběr a nechte na sebe kontakt. Zavoláme vám a objednávku společně dokončíme.

Zítra se ozvemeKliknutím na „Objednat“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
Více o ochraně soukromí