Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vodafone TV

Bavte se a učte se s naší digitální televizí.

26. března 2021

5 nenápadných seriálů na HBO a HBO GO

HBO nabízí spoustu kvalitních a slavných seriálů, o kterých se dočtete všude. My jsme pro tentokrát vybrali pětici seriálů, které neuvidíte hned na úvodní stránce, ale přesto jsou velmi podařené. Podívejte se na skryté perly na HBO a HBO GO.

Španělská princezna

Seriál Španělská princezna navazuje na seriál Bílá královna (z roku 2013) a jeho sequel Bílá princezna (z roku 2017). Všechny zmíněné seriály jsou založeny na historických románech anglické spisovatelky Philippy Gregoryové a najdeme v nich silné ženské postavy. Bílá královna a Bílá princezna se zaměřily na období Války růží a tehdejší ženské protagonistky, Španělská princezna pak vypráví příběh Kateřiny Aragonské (který mimochodem již dříve inspiroval také George R. R. Martina, když psal svou Píseň ledu a ohně).

Seriál nás přenese na samý začátek 16. století do Anglie Jindřicha VII. Anglie chudne, a tak se Jindřich VII. (Elliot Cowan) rozhodne oženit svého syna Arthura s Kateřinou Aragonskou, dcerou mocného španělského krále Ferdinanda II. Aragonského. Tu v sérii ztvárnila Charlotte Hopeová, kterou si možná pamatuje jako Myrandu ze Hry o trůny.

Španělská princezna Kateřina tedy opouští teplé a slunečné Španělsko, vydává se do deštivé Anglie a zažívá kulturní šok. Arthur ale brzy po uzavření sňatku umírá a spolu s ním i Kateřinina naděje na anglický trůn. Kateřina se ale nevzdává bez boje a začne se sbližovat s Arthurovým bratrem, následníkem trůnu a budoucím Jindřichem VIII. (Ruairi O‘Connor). 

Přes mrtvoly (Roadkill)

Anglický seriál Přes mrtvoly od BBC One pochází z pera oceňovaného dramatika, scenáristy a režiséra Davida Hareho. Ačkoli se jedná o politické drama, seriál není založen na reálných politických osobnostech a sám Hare fanoušky varoval, aby v seriálových postavách nehledali nikoho jiného.

Ve fiktivním příběhu sledujeme politika Petera Laurence, kterého ztvárnil Hugh Laurie (neboli legendární Dr. House). Ten se nebojí jít „přes mrtvoly“, aby se vypracoval až k těm nejvyšším kariérním pozicím. Tomuto úsilí je připraven obětovat všechno a nedbá důsledků, které zasáhnou i jeho rodinné příslušníky a věrné následovatele. Boj s vlastními démony, hon za vysněným cílem, politické i osobní války, touha po úspěchu a balancování na okraji katastrofy – to vše na vás čeká v novince na HBO GO.

Třetí den (Third Day)

Ani mysteriózní minisérie Třetí den není založena na reálné události. Hlavní postavou prvních dílů tohoto psychologického dramatu je bývalý sociální pracovník Sam (Jude Law), který se zaplete s tajnůstkářskou mladou dívkou, která bydlí na záhadném ostrově Osea. Sledem mnoha událostí zůstává na ostrově uvězněn za společnosti podivných místních a snaží se přijít na to, jestli blouzní, přichází o rozum, nebo za všemi podivnostmi vězí ještě něco dalšího. Třetí den tak neustále balancuje na pomezí fantazie a skutečnosti.

V dalších dílech sledujeme matku samoživitelku (Naomi Harrisová), která se se svými dcerami vydává na Osea hledat odpovědi na svou minulost. Jejich příchod ale rozbouří síly ostrova a hranice mezi snem a skutečností bude opět velmi tenká. Pokud rádi rozmotáváte složité zápletky a patříte k náročným divákům, kteří mají dost předvídatelných dějů, Třetí den je seriál pro vás.

Medvědín (Beartown)

Seriál Medvědín je natočen podle stejnojmenného románu od Frederika Backmana, kterému se už v knižní podobě dostalo také pokračování s titulem My proti vám. Peter Andersson (Ulf Stenberg), profesionální hráč hokeje v kanadské NHL, se snaží zapomenout na rodinnou tragédii a společně s manželkou a dětmi se vrací do rodného města.

Medvědín je odlehlé ušmudlané severské městečko, které přímo dýchá hokejem – tvrdým hokejem. Peter začne trénovat místní juniorský tým, jehož prostřednictvím chce přinést úspěch a pozvednout celé město. Hráči se tak ocitají pod tlakem a jednoho dne Peterovu dceru někdo znásilní.

Medvědín tak otevírá citlivé téma sexuálního zneužívání, ale i šikany na sociálních sítích. Kromě zamotaných vztahů a drama si na své určitě přijdou fanoušci ledního hokeje, protože seriál je plný potyček na ledě a hokejových zápasů.

Vlast (Patria)

Vlast má silnou netradiční hrdinku – seniorku Bittori (Elena Iruretová), které kdysi teroristé z organizace ETA zabili manžela přímo před očima. Když v roce 2011 ETA oznámila, že končí ozbrojený boj za samostatnost Baskicka, Bittori se po letech vydává pátrat, který z bývalých přátel (a jejich dětí) je zodpovědný za manželovu smrt.

Vlast je seriálovou adaptací knihy Fernanda Aramburua, která je plná traumat z minulosti, lidských osudů, složitých vztahů, postojů i přesvědčení. Především ale poukazuje na násilí páchané ETA nejen na baskických občanech. Děj střídá několik časových linek, které vám představí širší kontext a přenesou vás do událostí v dobách od 80. let až do začátku 21. století.

HBO GO je součástí balíku HBO, který mají v ceně všichni zákazníci Vodafone TV s tarifem Komplet a nebo si ho všichni ostatní zákazníci mohou objednat za 199 Kč měsíčně.

Foto: HBO

Máte nově HBO GO? Co sledovat jako první?

Že hledáte tipy na nejlepší seriály na HBO GO? No dobře, tady jsou, ale až budete ve dvě ráno zapínat další díl, protože zkrátka nemůžete skončit, na nás se nekoukejte. Tak připravit popcorn, nachystat deky a seriálový maraton začíná právě TEĎ!

Vyberte si TV tarif

TV Klasik

Oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

150 Kč měsíčně

 • 40+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

302 Kč měsíčně

 • 70+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
Doporučujeme

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

601 Kč měsíčně

 • 100+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
 • HBO a HBO GO v ceně

TV Klasik

Vaše oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

299 Kč měsíčně

Koupit

 • 40+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

499 Kč měsíčně

Koupit

 • 70+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
Doporučujeme

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

899 Kč měsíčně

Koupit

 • 100+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
 • HBO a HBO GO v ceně

V ceně je již započítáno 70 Kč za pronájem set-top boxu. V případě nákupu prémiového set-top-boxu příplatek 50 Kč.

Televize plná vychytávek

Jak rychlý internet potřebuji pro Vodafone TV?

Jak získat zvýhodněnou cenu Vodafone TV?

Jaká je cena za set-top box?

Jak Vodafone TV zapojím a potřebuji set-top box?

Kde najdu další podrobné informace?

Jaké jsou možnosti členství pro Netflix?

Už jen jeden krok

Odešlete nám svůj výběr a nechte na sebe kontakt. Zavoláme vám a objednávku společně dokončíme.

Zítra se ozvemeKliknutím na „Objednat“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
Více o ochraně soukromí