Co je RCS chat a jak se liší od běžných SMS?

  • Pro RCS chat nepoužíváte další aplikaci, funguje v rámci výchozí aplikace pro posílání zpráv (SMS/MMS) ve vašem telefonu se systémem Android.
  • Přes mobilní data nebo Wi-Fi si posíláte zprávy, do kterých můžete přidat i video, fotky nebo jiné soubory. Neplatíte za odeslané zprávy, ale za spotřebovaná data.

Kdo RCS chat poskytuje a kde najdu více informací?

Co k využití RCS chatu potřebuji a jak poznám, že RCS chat používám?

  • Hlavní je mít telefon s operačním systémem Android, který tuto technologii podporuje. Pokud funkce Chatu neumí výchozí aplikace pro zprávy v telefonu, využijte aplikaci Zprávy od Google.
  • Pro posílání zpráv je nezbytné mít zapnutá mobilní data nebo Wi-Fi.
  • To, jestli zpráva odejde jako klasická SMS/MMS, nebo se využije RCS chat, poznáte tak, že k textové zprávě budete moct přidat například obrázek nebo video a zpráva se nezmění na MMS.
  • Při používání RCS chatu také bývá viditelná informace v poli pro posílání zpráv, případně je text odlišený barevně. Toto záleží na konkrétním telefonu a aplikaci pro zprávy.

Jak si můžu funkce chatu zapnout nebo vypnout?

Pokud váš telefon podporuje funkci RCS chat, můžete v nastavení aplikace pro posílání zpráv upřesnit, jestli chcete funkce chatu aktivně používat. Právě v nastavení zpráv totiž najdete volbu pro zapnutí nebo vypnutí podpory chatu. Více najdete v nápovědě na webu Googlu.

Kdy odejde RCS zpráva a kdy klasická SMS či MMS?

  1. Oba telefony (odesílatele i příjemce) umí RCS chat a mají aktivní data => komunikace jde přes data (RCS chat).
  2. Oba telefony (odesílatele i příjemce) umí RCS chat a jeden z nich nebo oba mají vypnutá data => komunikace jde přes SMS či MMS.
  3. RCS chat umí jenom jeden telefon (odesílatele nebo příjemce) => komunikace jde přes SMS či MMS.

Můžu v rámci RCS chatu posílat také hromadné zprávy?

Hromadné zprávy (chaty) můžete využít, pokud všichni příjemci splňují podmínky pro příjem chatů. V opačném případě vám hromadný chat nepůjde vytvořit.