nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence Vodafone

Co v mém Vyúčtování znamená položka Převod haléřového vyrovnání z minulého období?

Protože chceme zákazníkům umožnit i platby pomocí poštovních složenek (tedy na celé koruny), tak nepožadujeme platbu haléřů ihned po skončení daného zúčtovacího období, ale převádíme je automaticky do následného období (Vyúčtování), kde je sečteme s případnými jinými nedoplatky či dobropisy a určíme částku za minulé období, viz. řádek "Nedoplatek z minulého období"). Po součtu s aktuální útratou a po započtení převodu haléřového vyrovnání (viz. řádek "Převod haléřového vyrovnání do příštího období") dostaneme částku k platbě (viz. řádek "Celkem k platbě").

Kontrolovali jste si převedné haléře, ale částka vám nesouhlasí?

Image Převod haléřového vyrovnání

Náš systém pracuje s přesností na 4 desetinná místa, ale ve Vyúčtování zobrazujeme po matematickém zaokrouhlení desetinná místa 2. To může být příčinou, že když spočítáte veškeré transakce, tak se částka může ve výsledku  o několik haléřů lišit. Pokud byste chtěli mít vždy nulové haléřové nedoplatky, dá se to vyřešit tak, že vždy k částce, kterou uvádíme ve Vyúčtování v řádku "Celkem k platbě", přičtete částku uvedenou v řádku "Převod haléřového vyrovnání do příštího období".

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

  • Vždy něco navíc
  • Nastavení vždy po ruce
  • Výdaje pod kontrolou
  • Nejlepší aplikace