Jak na instalaci USB modemu a aplikace pro jeho ovládání?

Aplikaci i návod pro USB modem dodáváme jako součást balení nebo si je můžete stáhnout z této stránky. Pokud máte v počítači nainstalovanou starší verzi aplikace, nejdříve ji odinstalujte. Aktualizaci firmware pro USB modemy najdete níže v části "Aktualizujte firmware svého modemu".

Hledáte návod pro použití modemu? Stáhněte si ho z této stránky.

Jak instalovat

 1. Sejměte zadní kryt z USB modemu a vložte SIM.
 2. Zasuňte USB modem do portu USB v počítači.

Postup pro Windows 7/Vista/XP

 1. Jestliže máte počítač se systémem Microsoft Windows 7/Vista/XP, začne se modem sám instalovat. Při prvním spuštění aplikace se USB modem rovnou sám nastaví.
 2. Pokud ne, klikněte na Tento počítač a vyberte Modem USB.
 3. Jakmile je aplikace připravena k připojení, aktivuje se tlačítko Připojit.
 4. Pokud něco nefunguje, zkuste nainstalovat aktuální verzi aplikace níže.

Postup pro Windows 10

S Windows 10 je kompatibilní modem Vodafone K5150, Vodafone Connect USB Speed 6 (K5160) a Vodafone K5161. U starších modemů nemůžeme funkčnost garantovat.

S Windows 11 můžete využít USB modemy Vodafone K5150 a K5160 (doporučujeme využít přímé připojení, aplikace VMB v tomto systému nepodporuje doplňkové funkce).

 1. Ujistěte se, že na SIM kartě máte vypnutý PIN kód. Modem připojte do počítače, který je připojený k internetu. Tím dojde ke stažení správných ovladačů.
 2. V Nastavení Windows 10 v nabídce Síť musíte mít povolenou Mobilní síť. Potom stačí vybrat možnost připojit se. V případě, že by nebylo zadané APN, doplňte po výzvě systému hodnotu "internet".
Nastavení mobilní sítě

Postup pro macOS

 1. Při prvním připojení modemu k macOS se na pracovní ploše objeví ikona aplikace Vodafone Mobile Broadband.
 2. Přetáhněte tuto ikonu do složky programů v počítači.
 3. Klikněte na ikonu aplikace Vodafone Mobile Broadband a spusťte ji.
 4. Po spuštění identifikuje aplikace vaše USB zařízení, vytvoří správná nastavení a vybere mobilní síť.
 5. Jakmile se vše povede, aktivuje se tlačítko Připojit.
 6. Pokud něco nefunguje, zkuste nainstalovat aktuální verzi aplikace níže.

Co když počítač hlásí chybu?

Pokud vám počítač při instalaci hlásí chybu, podle pokynů níže ověřte parametry počítače, popřípadě nainstalujte aktuální verzi aplikace níže. Další rady a tipy najdete na této stránce.

Pokud využíváte USB modem K5150 a stane se, že se modem nepřipojí automaticky do 4G, ale nadále přijímá signál 2G sítě, postupujte podle návodu.

Aplikace ke stažení

Pro novější zařízení a systémy
Pro starší zařízení nebo starší verze Windows
Verze pro jednotlivé modely (Windows i Linux)

Aktualizujte firmware svého modemu

Nový firmware obvykle opravuje nalezené chyby, případně rozšiřuje nebo optimalizuje funkce modemu. Návod pro provedení aktualizace najdete níže na této stránce. Pokud byste si s aktualizací nevěděli rady, obraťte se na Linku péče o zákazníky *77 (při volání ze sítě Vodafone) nebo na 800 77 00 77 (při volání z jiné sítě), kde vám rádi pomůžeme.

Nový firmware pro USB modemy

Soubor si uložte do svého počítače, spusťe ho a řiďte se pokyny na obrazovce.

Jaké parametry počítače potřebujete pro instalaci aplikace VMB?

 • Počítač se systémem Microsoft® Windows® 10, Windows® 8, Windows® 7 (doporučená aktualizace SP1), Windows Vista® (doporučená aktualizace SP2 ) nebo Windows® XP (doporučená aktualizace SP3) nebo Apple Mac se systémem macOS® 10.6 - 10.13 (Intel®, všechny s nejnovějšími aktualizacemi) nebo počítač se systémem Linux Ubuntu 11.10/10.10/10.04, openSUSE 11.4/11.3, Fedora 16/14, Debian 6.0/5.0, Mandriva 2010.2, Red Flag 7.0. U počítačů se systémem Linux se mohou vyskytnout určitá omezení.
 • Alespoň 100 MB volného prostoru na pevném disku a operační paměť 256 MB RAM.
 • USB port.
 • Oprávnění správce pro počítač.

K čemu slouží podpora oznamování statistických dat (UID) v aplikaci Vodafone Mobile Broadband (VMB) a jak ji vypnout?

 • Po nainstalování aplikace VMB se vytvoří náhodný anonymní specifický identifikátor (UID). Ten slouží pro správu a aktualizace aplikace VMB a pro nastavení vašeho modemu.
 • UID nedovoluje Vodafonu identifikovat uživatele podle jména, není ho možné použít pro monitorování navštívených internetových stránek ani ke zjištění, s jakými kontakty si píšete.
 • Nechcete-li používat UID, máte možnost si funkci zrušit. Musíme vás však dopředu upozornit, že Vodafone nebude schopný plně poskytovat podporu vašeho softwaru. Nebudeme totiž schopni identifikovat, jakou aktualizaci nebo softwarové propojení právě potřebujete.

Zrušení oznamování statistických dat (UID) provedete při instalaci aplikace volbou "Vypnuto".

Pokud už máte aplikaci nainstalovanou, je potřeba ji reinstalovat a provést volbu "Vypnuto" při její opětovné instalaci.

Zrušení UID

Návod pro aktualizaci USB modemu.

 • Stáhněte si a uložte na disk svého notebooku nebo PC aktualizační soubor, který najdete výše v části "Aktualizujte firmware svého modemu" - nutné je připojení k internetu.
 • Modem připojte (zasuňte) do USB portu notebooku nebo PC.
 • Počkejte, až se nainstalují ovladače k modemu.
 • Klikněte a spusťte stažený soubor, na obrazovce se vám otevře nové okno - viz obrázek 1 (uvidíte verzi firmware podle vámi používaného modemu).

Řiďte se pokyny na obrazovce, viz obrázek 2.

Jakmile se na obrazovce objeví výzva k potvrzení aktualizace, klikněte na tlačítko "Spustit", viz obrázek č.3.

 • Počkejte, až proběhne aktualizace.
 • Po ukončení aktualizace stiskněte tlačítko "Ukončit", viz obrázek č.4.

Modem odpojte (vysuňte) z USB portu notebooku nebo PC, po chvíli znovu připojte (zasuňte) modem do USB portu notebooku nebo PC, připojení k internetu je funkční.