Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Zaměstnanci Vodafonu budou nově dobrovolničit i v zahraničí

21. dubna 2011

Zaměstnanci Vodafonu si mohou nově vzít neplacené volno a strávit ho dobrovolnickou prací v zahraničí. Jde o významné rozšíření stávajícího programu Den pro neziskovku, v jehož rámci může každý zaměstnanec ročně odpracovat dva dny pro neziskovou organizaci a Vodafone mu hradí mzdu stejně, jako by byl v kanceláři. Práci pro neziskovou organizaci v zahraničí zajišťuje Vodafone svým zaměstnancům ve spolupráci s INEX – Sdružením dobrovolnických aktivit. "Oceňujeme, že firma Vodafone umožňuje svým zaměstnancům dobrovolnickou práci nejen doma, ale i v Evropě," říká Robin Ujfaluši, ředitel neziskové organizace INEX-Sdružení dobrovolnických aktivit a dodává: "Tím spíše, že letošek je Evropským rokem dobrovolnictví, který má za cíl právě dobrovolnictví mezi veřejností ještě více popularizovat. I pro nás je to pilotní forma spolupráce a budeme jedině rádi, když se další firmy či jednotlivci připojí " Vodafone ve spolupráci s INEX svým zaměstnancům poskytne veškeré zázemí pro účast na dobrovolnické akci v zahraniční.

Zaměstnanci Vodafonu si mohou nově vzít neplacené volno a strávit ho dobrovolnickou prací v zahraničí. Jde o významné rozšíření stávajícího programu Den pro neziskovku, v jehož rámci může každý zaměstnanec ročně odpracovat dva dny pro neziskovou organizaci a Vodafone mu hradí mzdu stejně, jako by byl v kanceláři. Práci pro neziskovou organizaci v zahraničí zajišťuje Vodafone svým zaměstnancům ve spolupráci s INEX – Sdružením dobrovolnických aktivit.

"Oceňujeme, že firma Vodafone umožňuje svým zaměstnancům dobrovolnickou práci nejen doma, ale i v Evropě," říká Robin Ujfaluši, ředitel neziskové organizace INEX-Sdružení dobrovolnických aktivit a dodává: "Tím spíše, že letošek je Evropským rokem dobrovolnictví, který má za cíl právě dobrovolnictví mezi veřejností ještě více popularizovat. I pro nás je to pilotní forma spolupráce a budeme jedině rádi, když se další firmy či jednotlivci připojí "

Vodafone ve spolupráci s INEX svým zaměstnancům poskytne veškeré zázemí pro účast na dobrovolnické akci v zahraniční. Zaplatí za ně účastnický poplatek a společně s organizací INEX zařídí veškeré organizační náležitosti. Organizátor přímo v dané zemi pak hradí ubytování a stravu na místě. Zaměstnanec si pouze vybrere dovolenou či neplacené volno a zařídí si cestu. Cestovní náklady mu navíc Vodafone umožňuje uhradit prostřednictvím benefitního systému, v jehož rámci zaměstnanci mohou čerpat 13 500 korun ročně.

Dobrovolnictví se bude odehrávat od května do srpna formou deseti až patnáctidenních work kempů s různými druhy činností. Zaměstnanci Vodafone se tak budou podílet například na stavbě vzdělávacího centra pro matematické génie uprostřed přírody v Turecku, budou oživovat venkovské tradice a stavět tradiční slaměnou chalupu jako model ekologického bydlení v Castilla y León ve Španělsku nebo pomohou organizovat festival One World v Anglii, který se zaměřuje na zdravý životní styl a makrobiotickou stravu. Práce obvykle zabere šest hodin denně, pět dní v týdnu, přičemž zbytek času mohou účastníci využít na výlety, poznávání nebo prostě zábavu v příjemné společnosti.

„Po prvním týdnu, kdy byl program vyhlášen, je již více než polovina míst obsazena a věříme, že i zbytek si brzy najde svého účastníka,“ uvedl senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone Přemysl Filip.

Zahraniční dobrovolnický program pro zaměstnance Vodafone vznikl na základě projektu Nadace Vodafone Rok jinak naruby, kdy lidé z neziskového sektoru absolvovali měsíční stáže ve Vodafonu. Jejich účelem bylo právě sdílení know how mezi korporátní a neziskovou sférou.