Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Začíná první mediální kampaň na podporu nízkoprahových klubů pro mládež v ČR

27. září 2006

Česká asociace streetwork a Nadace Vodafone ČR zahajují osvětovou kampaň na podporu nízkoprahových klubů pro mládež v České republice. Cílem kampaně je seznámit českou veřejnost s nízkoprahovými sociálními službami (nízkoprahové kluby a terénní sociální práce), které představují nové metody sociální práce s mládeží. Patronem kampaně se stal televizní moderátor Pavel Anděl. Osvětová kampaň potrvá od 16. října do 3.

Česká asociace streetwork a Nadace Vodafone ČR zahajují osvětovou kampaň na podporu nízkoprahových klubů pro mládež v České republice. Cílem kampaně je seznámit českou veřejnost s nízkoprahovými sociálními službami (nízkoprahové kluby a terénní sociální práce), které představují nové metody sociální práce s mládeží. Patronem kampaně se stal televizní moderátor Pavel Anděl.

Osvětová kampaň potrvá od 16. října do 3. prosince a bude zahrnovat:

1. Sociální spoty

Spotová kampaň prezentující nízkoprahové kluby - Česká televize (16. října – 3. prosince 2006)

2. Turné pro Nízkoprahy

Benefiční tour hudebních skupin Tři sestry, Wohnout, Vypsaná fixa a Jaroslava Uhlíře s cílem podpořit nízkoprahové kluby a zvýšit povědomí veřejnosti o nich. Veškerý výtěžek z tour bude věnován nízkoprahovým klubům v příslušných regionech - Pardubice (27.10.), Havlíčkův Brod (28.10.) a Opava (3.11.).

3. Informační portál www.streetwork.cz

Portál představuje informační databázi nízkoprahových sociálních služeb, prostor pro odbornou diskusi a prezentaci klubové činnosti. Symbolem portálu je červenobílý bezpečný přechod pro dospívající.

4. Výroční cenu České asociace streetwork a Nadace Vodafone ČR „Časovaná bota“ – 18.12.

Výroční cena za přínos v oblasti nízkoprahových služeb. Uděluje se ve dvou kategoriích – individuální (streetworker, pracovník klubu, atd.) a zařízení (zařízení provozující konkrétní nízkoprahovou sociální službu).

Co jsou to nízkoprahové kluby?

Nízkoprahové kluby a terénní sociální práce rozvíjejí v ČR nové metody sociální pomoci, odlišné od klasického institucionálního modelu sociální práce. Často jsou mylně přiřazovány pouze do drogové problematiky, jejich záběr je však daleko širší - obsahují v sobě prvky sociální pomoci, prevence i volnočasových aktivit.

Kluby nabízejí dětem a mládeži aktivní možnost vyžití volného času, poskytují bezpečný prostor pro seberealizaci a zmírňují případná rizika spojená s dospíváním. Nízkoprahovost je stěžejním principem těchto služeb. Pro pobyt v klubu není potřeba registrace nebo zaplacená vstupenka. Streetwork a nízkoprahové kluby vyplňují bílé místo v kontaktu společnosti s dospívajícími.

Spoluorganizátorem a generálním sponzorem osvětové kampaně je Nadace Vodafone, která na organizaci kampaně spolupracuje s renomovanými neziskovými organizacemi – Nadací rozvoje občanské společnosti a Nadací VIA.

„Podpora nízkoprahových klubů je jednou z priorit působení Nadace Vodafone ČR. V tomto roce podpoříme nízkoprahové kluby v rámci našeho grantového programu Vpoho částkou 8,5 miliónů korun,“ říká ředitelka Nadace Vodafone ČR Inge Kaškelyte.

Patronem kampaně je moderátor Pavel Anděl. Proč se tak rozhodl? „Současnost není nakloněna komunikaci mezi lidmi tou nejzákladnější formou rozhovorem nebo osobním kontaktem. Vzniká celá generace mladých, kteří jsou pohlceni touhle dobou a jen někteří si s tím dokáží poradit sami“, říká Pavel Anděl.

Kontakt pro média:

Česká asociace streetwork
Jiří Kocourek, Senovážné nám. 20, 110 00 Praha 1
GSM: +420 602 696 893, e-mail: kocourek@streetwork.cz, www.streetwork.cz

Nadace Vodafone ČR
Inga Kaškelyte, Vinohradská 167, 100 00 Praha 10
GSM: +420 775 012 710, e-mail: inga@nadacevodafone.cz, www.nadacevodafone.cz