Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone spouští ostrý provoz LTE v Karlových Varech

01. července 2013

„Již sedmým rokem sponzorujeme Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech a každoročně pokrýváme toto město nejmodernějšími technologiemi. Jsme rádi, že i letos si mohou zákazníci v Karlových Varech jako první vyzkoušet data a hlas na síti LTE,“ říká Tanja Richter, viceprezidentka pro technologie Vodafonu a dodává: „Kdy budeme schopni nabídnout tuto technologii dalším obyvatelům České republiky, závisí hlavně na výsledku aukce frekvencí, kterou v současné době připravuje Český telekomunikační úřad.“

Síť LTE umožní kromě přenosu dat i hlasové hovory pomocí nové funkce sítě CS FallBack. Díky tomu síť LTE mohou využívat zákazníci nejen s datovými kartami, ale i s běžnými mobilními telefony s podporou LTE, a to i k hlasovým hovorům. Vodafone je prvním mobilním operátorem, který tuto technologii na českém trhu nabízí.

Pro výstavbu sítě byly v Karlových Varech použity již přidělené frekvence v pásmu 1800 MHz. Teoretická rychlost datových přenosů v této síti je až 100 Mbit/s. Průměrná rychlost LTE sítě Vodafonu se pohybuje okolo 30 Mbit/s.

Technici Vodafonu rychlost měřili v Karlových Varech na více než 4 tisících místech a zaznamenali tyto výsledky:

Test

Download [Mbit/s]

Upload [Mbit/s]

Nejvyšší rychlost

93

30

Průměrná rychlost

32

17

Nejčastěji naměřená rychlost

35

17

LTE sít je dostupná všem zákazníkům s tarifem Red Premium, nebo datovým tarifem Mobilní připojení 10 GB. Tarif Mobilní připojení lze pořídit k hlasovému tarifu jako datovou SIM kartu s 50% slevou.

SIM kartu pro LTE si mohou zákazníci zdarma vyměnit ve všech prodejnách Vodafonu. Pro využívání LTE v notebooku si budou moci zákazníci již v průběhu tohoto týdne pořídit v prodejnách Vodafonu v Karlových Varech speciální USB modem. Ze současné nabídky Vodafonu podporují LTE tři telefony – HTC One, HTC One SV a Sony Xperia Z.

Dodavatelem radiové části sítě je společnost Huawei. Dále se na výstavbě podílejí společnosti Ericsson a Juniper.

V loňském roce Vodafone také pokryl 44 měst 3G technologií HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps.

Více na www.vodafone.cz/lte