Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone spouští ostrý provoz aplikace ePokladna

18. listopadu 2015

Společnost Vodafone dnes uvedla do ostrého provozu svou aplikaci ePokladna, která všem podnikatelům, tedy i drobným živnostníkům, umožní evidovat data všech provedených transakcí. Jednoduché a levné řešení zefektivní podnikání a zároveň usnadní případný přechod na systém elektronické evidence tržeb, který bude v České republice spuštěn v roce 2016.

Od dnešního dne si může každý živnostník pořídit kompaktní řešení ePokladna, díky němuž nejen dostojí případné zákonné povinnosti, ale především si usnadní vlastní podnikání. „Nabízíme podobné řešení jako vůbec první mezi mobilními operátory. Díky aplikaci ePokladna získají podnikatelé přehled o všech svých transakcích, což jim umožní zefektivnit vlastní podnikání. Ti, jichž se bude týkat chystaný zákon, se tak navíc už nyní mohou na tuto změnu připravit,“ říká k novince Jiří Báča, viceprezident Vodafonu.

Vodafone ePokladna je jednoduchá aplikace, kterou si podnikatel stáhne z App Storu či Google Play na svůj mobilní telefon či tablet s operačním systémem Android verze 4.3 a vyšší nebo iOS verze 7.0 a vyšší. Pro aktivaci nainstalované aplikace je nutné zakoupení licence, jež bude zpoplatněna na měsíční bázi.

Vodafone nabídne aplikaci v balíčcích, lišit se budou měsíčním poplatkem a funkcemi. Verzi Standard využijí podnikatelé pro neomezené množství produktů a varianta Komplet, vhodná například pro restaurace, nabídne i celou řadu pokročilých funkcí včetně možnosti sledovat skladovou zásobu v reálném čase.

Varianta ePokladny

Typ podnikání

Měsíční poplatek vč. DPH

Standard

Maloobchod, malá restaurace, komplexní služba (autoservis)

300 Kč

Komplet

Maloobchod, restaurace

420 Kč

Vodafone poskytne ke všem balíčkům také mobilní kapesní tiskárnu na účtenky, kterou lze připojit pomocí bluetooth. Její cena bude 5 377 Kč s DPH, samotný provoz tiskárny je velmi nenákladný.

Aplikace bude evidovat data všech transakcí již od začátku používání a je schopna fungovat i v offline režimu. „Kromě standardní hotovosti je aplikace uzpůsobena také k přijímání stravenek. A pokud se obchodník rozhodne, že chce akceptovat i platební karty, má možnost si k mobilnímu telefonu či tabletu s nainstalovanou aplikací připojit také mobilní platební terminál mPOS,“ doplňuje Báča. Jednoduché a bezpečné řešení si může živnostník vyzkoušet a v průběhu zkušební doby vrátit.

Jakmile vstoupí v platnost zákon o EET, bude nutné do aplikace vložit speciální číselný kód vytvořený Ministerstvem financí. Od té chvíle budou data o tržbách odesílána Finanční správě. Uživatele ePokladny bude o tomto kroku Vodafone včas informovat. Pro odesílání informací na portál Ministerstva financí bude potřeba mít zařízení připojené k internetu. Pro odbavení transakcí ve většině pípadů postačí základní datový tarif.