Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

VODAFONE SPOUŠTÍ DOBROVOLNICKÝ PROGRAM

26. června 2007

Vodafone a Nadace Vodafone dnes spouštějí dobrovolnický program “Den pro neziskovku”, v jehož rámci bude Vodafone hradit svým zaměstnancům čas, který věnují práci pro charitativní a neziskové organizace. Každý zaměstnanec může jeden pracovní den v roce pracovat pro některý z projektů podpořených Nadací Vodafone, nebo se zapojit do práce v libovolné neziskové organizaci podle svého výběru. Dobrovolníci budou za den práce v neziskové organizaci odměněni stejným způsobem, jakoby normálně pracovali na svém pracovišti. “Na interním webu najdou zaměstnanci jednoduchou aplikaci, která jim umožní vybrat či zaregistrovat neziskovou organizaci, kterou chtějí svou prací podpořit,” říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafonu a dodává: “Jedním z našich partnerů je například Český svaz ochránců přírody, který umožňuje našim zaměstnancům zapojit se do projektů po celé ČR.” “Zaměstnanci Vodafonu podporují projekty naší nadaci také dobrovolnými peněžními dary tzv.

Vodafone a Nadace Vodafone dnes spouštějí dobrovolnický program “Den pro neziskovku”, v jehož rámci bude Vodafone hradit svým zaměstnancům čas, který věnují práci pro charitativní a neziskové organizace. Každý zaměstnanec může jeden pracovní den v roce pracovat pro některý z projektů podpořených Nadací Vodafone, nebo se zapojit do práce v libovolné neziskové organizaci podle svého výběru. Dobrovolníci budou za den práce v neziskové organizaci odměněni stejným způsobem, jakoby normálně pracovali na svém pracovišti.

“Na interním webu najdou zaměstnanci jednoduchou aplikaci, která jim umožní vybrat či zaregistrovat neziskovou organizaci, kterou chtějí svou prací podpořit,” říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafonu a dodává: “Jedním z našich partnerů je například Český svaz ochránců přírody, který umožňuje našim zaměstnancům zapojit se do projektů po celé ČR.”

“Zaměstnanci Vodafonu podporují projekty naší nadaci také dobrovolnými peněžními dary tzv. benefitních bodů, které by jinak mohli utratit za sportovní nebo kulturní vyžití,” říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone.

Ve stávající pilotní fázi se do dobrovolnického programu může zapojit 100 zaměstnanců Vodafonu. Spuštění programu bude doprovázet interní komunikační kampaň.

Mezi partnerské organizace Nadace Vodafone, do kterých se mohou zaměstnanci jako dobrovolníci zapojit patří například: Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (www.sons.cz), nízkoprahové kluby pro děti a mládež (www.streetwork.cz) nebo Atletika vozíčkářů (www.atletikavozickaru.cz)

Další zajímavé aktivity Společenské odpovědnosti Vodafonu naleznete na www.vodafone.cz/odpovednost

Informace o grantových programech a projektech nadace Vodafone, naleznete zde: www.nadacevodafone.cz