Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone se přestěhoval do nové ekologické centrály

05. ledna 2015

Vodafone opustil své dosavadní sídlo ve Vinohradské ulici a přemístil se do nové centrály v prostorách budovy City West, jež se nachází v pražských Stodůlkách u stanice metra. Stavba je vysoce úsporná a šetrná k životnímu prostředí a vlastní certifikát LEED.

„Právě ekologický provoz budovy s nízkou energetickou náročností a blízkost metra byly rozhodujícími kritérii pro výběr nového sídla,“říká Michal Reynaud, ředitel oddělení správy majetku Vodafonu a dodává: „Díky programu Flexi Office, kdy mohou naši zaměstnanci pracovat téměř odkudkoli, nejsou vázáni na své pevné pracovní místo, stěhování a následná adaptace v novém prostředí pro ně tak nebude náročná.“

Certifikace LEED v praxi znamená výrazné snížení energetické náročnosti budovy. Ve srovnání s podobně velkými budovami spotřebuje budova City West zhruba třetinu energie. Vodafone rovněž hodlá maximalizovat využití recyklovaných materiálů a místních zdrojů. Do nové budovy se stěhuje také z důvodu rostoucích nároků na ekologické parametry sídla.

Výstavbu nové centrály měla na starost společnost FINEP. „Stavba je přínosná ve vztahu k životnímu prostředí a přináší i výraznou úsporu v provozních nákladech. Nová centrála Vodafonu je jednou z prvních administrativních budov v České republice, která získala certifikát LEED Silver,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP. Ta zahájila výstavbu objektu o rozloze 15 000 metrů čtverečných v létě 2012. Celý objekt je součástí administrativního celku City West v pražských Stodůlkách, který patří mezi nejúspěšnější projekty posledních let v Praze. Centrum CITY WEST bylo například v roce 2010 oceněno v soutěži Best of Realty. U příležitosti vyhlašování Construction & Investment Journal Award získalo ocenění Best Office Development.

Vodafone se ochraně životního prostředí věnuje dlouhodobě. V předchozí centrále se mu podařilo nastavit úsporný režim, za který jako první velká společnost v České republice získal ekoznačku Ekologicky šetrná služba od Ministerstva životního prostředí. Již od roku 2011 Vodafone provozuje „První zelenou síť“, která je ze 70 % napájena z obnovitelných zdrojů. Jako kompenzaci za zbylých 30 % vysadil Vodafone ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR statisíce stromků v několika českých a moravských CHKO.