Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

VODAFONE ROZDĚLÍ V ČR 10 MILIÓNŮ KČ NA CHARITATIVNÍ PROJEKTY

20. prosince 2005

V prosinci 2005 zahajuje svou činnost Nadace Vodafone ČR. Její oblast působnosti navazuje na dosavadní charitativní aktivity Oskar Vodafonu. V rámci úvodního grantového programu Vpoho podpoří Nadace Vodafone ČR nízkoprahové kluby pro děti a mládež, sdružené v České asociaci streetwork (ČAS), částkou téměř 10 miliónů Kč. Hlavním partnerem tohoto programu je Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), největší nadace v České republice, která bude program administrovat. Nízkoprahové kluby minimalizují rizika života na ulici (drogy, kriminalita.

V prosinci 2005 zahajuje svou činnost Nadace Vodafone ČR. Její oblast působnosti navazuje na dosavadní charitativní aktivity Oskar Vodafonu. V rámci úvodního grantového programu Vpoho podpoří Nadace Vodafone ČR nízkoprahové kluby pro děti a mládež, sdružené v České asociaci streetwork (ČAS), částkou téměř 10 miliónů Kč. Hlavním partnerem tohoto programu je Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), největší nadace v České republice, která bude program administrovat.

Nízkoprahové kluby minimalizují rizika života na ulici (drogy, kriminalita...), kterým čelí mladí lidé ve chvílích, kdy nejsou ve škole nebo s rodiči. Kluby nabízejí dospívajícím bezpečné místo využití volného času, pomocnou ruku a prostor pro seberealizaci.

„Vznik lokálních nadací Vodafone a investice do charitativních projektů je povinností všech národních poboček Vodafonu“ říká generální ředitelka Oskar Vodafonu Karla D. Stephens. „Vodafone Group Foundation podpořila náš úvodní grantový program Vpoho částkou 320 000 eur (9,6 miliónů Kč)“, doplňuje Stephens. Nadace Vodafone ČR je dvacátou první národní Vodafone nadací na světě.

Program Vpoho, financovaný Vodafonem a Nadací Vodafone ČR, bude v průběhu roku 2006 fungovat jako grantový program pro nízkoprahová zařízení a projekty z celé ČR se zaměřením na mladé lidi. Cílem Nadace Vodafone ČR je etablovat se jako samostatný a silný subjekt v rámci domácího neziskového sektoru. První grantové kolo programu Vpoho bude vyhlášeno v lednu 2006.

Oskar Vodafone podporuje nízkoprahové kluby pro mládež již od počátku roku 2005, kdy navázal spolupráci s Českou asociací streetwork – největší nevládní organizací, zaměřenou na nízkoprahové sociální aktivity - která reprezentuje více jak dvě desítky nízkoprahových klubů pro mládež v ČR. V průběhu roku 2005 podpořil Oskar Vodafone ČAS materiálně (vybavení klubů) a investicemi do vzdělávání (seminář pro pracovníky klubů).

Společenská odpovědnost a odpovědnost vůči zákazníkům a obchodním partnerům je přirozenou součástí působení Vodafonu jako největšího světového mobilního operátora. Od svého vzniku v roce 2001 investovaly Vodafone Group Foundation a její lokální pobočky do charitativních projektů po celém světě 60 miliónů liber (více než 2,5 miliardy korun). Podle mezinárodní agentury AccountAbility (http://www.accountabilityrating.com), která každoročně hodnotí míru společenské odpovědnosti velkých nadnárodních firem v poměru k jejich ziskům, byl Vodafone třetí společensky nejzodpovědnější firmou za rok 2005.