Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone podpoří dívky z dětských domovů

26. února 2016

Vodafone spouští spolu s českou neziskovou organizací Mimo domov projekt na podporu dívek z dětských domovů. Za každých 500 podpisů pod iniciativou HeForShe zaplatí Vodafone ČR jedné dívce víkendový kurz, který ji připravuje na důležité situace samostatného života. Projekt je součástí lokální kampaně celosvětové iniciativy HeForShe, ke které se Vodafone připojil loni v červnu.

Každý rok opustí dětské domovy v České republice asi 1000 dětí, téměř tři čtvrtiny z nich ale skončí na ulici nebo v záchranných institucích jako jsou úřady poskytující dávky, azylové domy či neziskové organizace. Děti v domovech jsou systematicky znevýhodňovány zejména v oblasti vzdělávání, což omezuje jejich uplatnění na trhu práce. Tým z občanského sdružení Mimo domov pro ně proto připravuje intenzivní kurzy, kde se učí klíčovým dovednostem, které budou po odchodu z dětských domovů potřebovat. Podpořit účast dívek na těchto kurzech se rozhodl i Vodafone.

„Ve Vodafone ČR dlouhodobě podporujeme diverzitu. Rovnoprávnost žen v práci i ve společnosti je pro nás prioritou, a proto jsme také stoupenci iniciativy HeForShe. V rámci lokální kampaně jsme se rozhodli pomoci sociálně a pracovně znevýhodněným dívkám, aby se po dosažení dospělosti mohly zařadit do společnosti a prožít plnohodnotný život,“ říká Veronika Ivanović, viceprezidentka pro lidské zdroje ve Vodafonu.  

Za každých 500 podpisů na: www.heforshe.org/vodafone zaplatí Vodafone jedné dívce z dětského domova intenzivní víkendový kurz na podporu jejího úspěšného startu dospělého života ve společnosti. Sbírat podpisy pro Mimo domov bude možné do 20. března a svůj podpis mohou připojit všichni, tedy ženy i muži.

Vodafone se na zlepšení postavení žen a jejich kariérním růstu dlouhodobě podílí nejen v ČR, ale i ve všech státech, kde operátor působí. „Ve Vodafonu jsme se zavázali více podporovat rovné příležitostí žen a mužů mezi našimi zaměstnanci. Slibuji, že budu v plnění závazků plynoucích z těchto iniciativ pokračovat společně se všemi zaměstnanci připojenými ke kampani HeForShe a osobně budu za tyto hodnoty bojovat," prohlásil Vittorio Colao, generální ředitel skupiny Vodafone na Světovém ekonomické fóru ve švýcarském Davosu. 

O Vodafone Czech Republic

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu se svými CSR aktivitami se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 160 milionů korun a letos nově vyhlašuje cenu Rafael pro neziskové organizace, které příkladně využívají IT ke zlepšení kvality života handicapovaných. Více informaci na www.vodafone.cz