Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone obohatí svůj vozový park o automobily s hybridním pohonem

09. prosince 2008

Vodafone Česká republika zařazuje do svého vozového parku pět vozů Toyota Prius s hybridním pohonem. Stane se tak jednou z prvních tří soukromých českých firem, které do svých vozových parků zavádějí auta s výrazně nižší spotřebou a produkcí oxidu uhlíku. Po nákupu Zelené energie skupiny ČEZ a zvyšování energetické efektivity sítě je to další krok směrem ke splnění závazku o polovinu snížit emise CO2 do roku 2020. „Vodafone si uvědomuje negativní důsledky globálního oteplování a snaží se konkrétními aktivitami redukovat emise CO2. Nákup pěti vozů Toyota Prius s hybridním pohonem a výrazně nižší spotřebou do naší firemní flotily je jedním z řady opatření, které mají reálně přispět k redukci emisí,“ říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

Vodafone Česká republika zařazuje do svého vozového parku pět vozů Toyota Prius s hybridním pohonem. Stane se tak jednou z prvních tří soukromých českých firem, které do svých vozových parků zavádějí auta s výrazně nižší spotřebou a produkcí oxidu uhlíku. Po nákupu Zelené energie skupiny ČEZ a zvyšování energetické efektivity sítě je to další krok směrem ke splnění závazku o polovinu snížit emise CO2 do roku 2020.

„Vodafone si uvědomuje negativní důsledky globálního oteplování a snaží se konkrétními aktivitami redukovat emise CO2. Nákup pěti vozů Toyota Prius s hybridním pohonem a výrazně nižší spotřebou do naší firemní flotily je jedním z řady opatření, které mají reálně přispět k redukci emisí,“ říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

Za rozhodnutím o nákupu vozů s hybridním pohonem stála hlavně snaha chovat se odpovědně k životnímu prostředí a rovněž větší hospodárnost. Vozy Toyota Prius se vyznačují až o 30% nižší spotřebou ve srovnání s vozy klasickými, neboť využívají pro pohon kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru. Produkují tak mnohem méně škodlivých emisí.

Toyota Prius má zážehový motor o objemu 1,5 l s výkonem 57 kW. Elektromotor, pracující v kombinaci se zážehovým motorem má výkon 50 kW. Kombinovaná spotřeba paliva činí 4,3 l/100 km a emise CO2 dosahují hodnoty pouhých 104 g/km. Hybridní technologie u vozu Toyota Prius získala za více jak 10 let sériové výroby několik významných prestižních ocenění. Zvítězila například letos v soutěži British Technology Awards v kategorii „nejšetrnější technologie“.

Dalšími opatřeními, kterými se Vodafone Česká republika snaží dostát závazku skupiny zredukovat emise oxidu uhlíku o 615 tisín tun ročně jsou:

  • Nákup Zelené energie skupiny ČEZ
  • Snižování energetické náročnosti sítě
  • Ekologická přeprava zásilek s Go Green programem DHL
  • Spolupráce s dodavateli technologie i software na vývoji energeticky šetrnějších zařízení