Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone má jako první operátor Certifikovaný systém společenské odpovědnosti

07. února 2012

Vodafone jako první česká telekomunikační firma získala certifikaci své společenské odpovědnosti. Ta potvrzuje, že CSR je ve Vodafonu nedílnou součástí veškerého podnikání. Certifikát uděluje nezávislý certifikační orgán CSQ-CERT při České společnosti pro jakost v rámci Národního programu posuzování shody systému managementu společenské odpovědnosti.

Společnost CSQ-CERT sledovala propojenost chodu celé firmy s jejími prioritami v oblasti společenské odpovědnosti a soulad s požadavky Národního programu. Certifikát potvrzuje, že principy společenské odpovědnosti prostupují veškeré aktivity firmy, že je Vodafone systematicky plánuje včetně potřebných zdrojů, komunikuje, zapojuje zaměstnance a samozřejmě vyhodnocuje, stejně jako jakékoliv byznys činnosti.

„V oblasti společenské odpovědnosti patříme dlouhodobě k lídrům mezi českými firmami. Tato certifikace potvrzuje, že principy společenské odpovědnosti firma přirozeně zohledňuje při každodenním byznysu i ve svém strategickém rozvoji,“ řekl Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

To, že ve Vodafonu je společenská odpovědnost nedílnou součástí podnikání, dokazuje kromě systémového nastavení celá řada konkrétních programů a aktivit. Jde například o využívání elektromobilů a elektrokol ve vozovém parku, akce na podporu recyklace mobilů či světově unikátní projekt První zelená síť, v jejímž rámci Vodafone napájí svou síť energií z obnovitelných zdrojů.

Vodafone je aktivní i v oblasti férového podnikání, kde jako první velká firma ČR stáhl inzerci z billboardů od rychlostních silnic, dbá na etický nákup zohledňující kromě ceny i sociální a environmentální chování svých dodavatelů nebo pravidelně bezplatně poskytuje svůj reklamní prostor neziskovým organizacím. Firma je úspěšná i v oblasti péče o komunity, a to zejména díky projektu Darujem podporujícímu dárcovství krve, firemnímu dobrovolnictví nebo dlouhodobému působení Nadace Vodafone v oblasti přenosu know-how mezi byznysem a neziskovou sférou, např. v ČR unikátním programem Rok jinak.

Národní program posuzování shody systému managementu společenské odpovědnosti je českou národní reakci na ISO 26000 a při jeho tvorbě byly rovněž vzaty v úvahu normy: ČSN EN ISO 9001, ČSN EN ISO 14001, ČSN OHSAS 18001.