Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone bude mít ve svém vozovém parku první elektromobil od společností E.ON a Mercedes-Benz

04. dubna 2011

Vodafone je první velkou firmou v České republice, jejíž zaměstnanci budou moci ke služebním cestám využívat elektromobil. Operátor rozšiřuje svůj hybridní vozový park o první elektromobil smart ed, který ve spolupráci s automobilovou společností Mercedes-Benz provozuje energetická společnost E.ON. Právě od ní bude mít Vodafone elektromobil dlouhodobě zapůjčen. „Elektromobil je dalším příkladem praktického využití technologií k ohleduplnějšímu chování k životnímu prostředí.

Vodafone je první velkou firmou v České republice, jejíž zaměstnanci budou moci ke služebním cestám využívat elektromobil. Operátor rozšiřuje svůj hybridní vozový park o první elektromobil smart ed, který ve spolupráci s automobilovou společností Mercedes-Benz provozuje energetická společnost E.ON. Právě od ní bude mít Vodafone elektromobil dlouhodobě zapůjčen.

„Elektromobil je dalším příkladem praktického využití technologií k ohleduplnějšímu chování k životnímu prostředí. Navíc s ním řidiči ve městě i daleko lépe zaparkují,“ řekl senior manažer společenské odpovědnosti Přemysl Filip a dodal: „Kromě smart ed využíváme například i pět hybridních vozů Toyota Prius, kterými naši zaměstnanci jezdí už od roku 2008.“

Smart ed bude standardní součástí vozového parku Vodafone a využívat ho budou moci všichni zaměstnanci, kteří si o něj požádají.

„Společnost E.ON již v současné době poskytuje společnosti Vodafone dodávky EKO Elektřiny, tedy elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů, kterou Vodafone využívá pro provoz své sítě. Spolupráce v oblasti elektromobility je dalším krokem k naplňování energeticky úsporného hospodaření společnosti,“ uvedla Eva Šelepová, manažerka projektu Smart Mobility z E.ON.

Smart ed je ideálním vozem do městských ulic, zejména díky svému bezemisnímu provozu a nízké hlučnosti. Dokáže jet maximální rychlostí až 100 km/h a jeho dojezd na jedno nabití je téměř 140 km. Elektromobil lze nabít z běžné elektrické sítě a plné dobití trvá přibližně sedm až osm hodin. U dobíjecí stanice s tzv. rychlonabíjením se čas dobíjení výrazně zkrátí. První E.ON veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily již stojí v centru Brna v nákupním centru Galerie Vaňkovka.

Vodafone proto hodlá podpořit rozšíření vozů na elektrický pohon právě výstavbou veřejné dobíjecí stanice v podzemních garážích přímo v areálu centrály Vodafone na Vinici. Jak veřejná, tak druhá neveřejná stanice pouze pro potřeby Vodafone by podle plánu měly být ve spolupráci s E.ONem v provozu do několika týdnů.

O Vodafonu Česká republika

Vodafone (původně Oskar) získal licenci na provoz mobilní telekomunikační sítě GSM v říjnu 1999. Krátce nato se stal nejrychleji se rozvíjejícím operátorem a vytvořil nový rekord v historii GSM – za 9 měsíců pokryl svým signálem 98 % obyvatelstva ČR. V roce 2002 společnost přivítala miliontého zákazníka a v roce 2005 získal licenci pro zřízení a provozování sítě ve standardu 3G. V tom samém roce se stal součástí vedoucí světové telekomunikační společnosti, Vodafone Group. Dnes poskytuje služby pro více než tři miliony firemních i nefiremních zákazníků. Společnost je také aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Založila Nadaci Vodafone ČR, která ,rozdělila za 5 let neziskovému sektoru více než 60 milionů korun, loni oslavila své výročí netradiční kampaní Jsme stejná krevní skupina, kterou masivně propagovala bezplatné dárcovství krve nebo počátkem roku 2011 spustila První zelenou síť. Vodafone se opakovaně stal vítězem soutěží CSR Award a Top Filantrop v oblasti společenské odpovědnosti. Více informací se dozvíte na www.vodafone.cz.

O společnosti E.ON

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON Energie AG. E.ON Energie AG je největší soukromý poskytovatel energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje elektřinou v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,4 milionu zákazníků a její podíl na trhu činí asi 20 %. V oblasti plynu disponuje více než 4.000 km dlouhou sítí. V jižních Čechách už zásobuje plynem více než 110.000 zákazníků a od května letošního roku nabízí dodávku plynu na celém svém distribučním území.