Vodafone

STOVKY ČESKÝCH FIREM PŘEŠLY PŘI PŘEČÍSLOVÁNÍ NA OSKARA

29. října 2002

Září bylo z hlediska firemních klientů nejúspěšnějším měsícem v Oskarově historii. Když už musíme tisknout nové vizitky a hlavičkové papíry, mohli bychom to rovnou obrátit ve výhodu a polepšit si změnou operátora – podobným způsobem asi uvažovaly stovky malých i velkých společností v České republice, které v průběhu září přešly na mobilní síť Oskar. Zřejmě i díky přečíslování se září stalo vůbec nejúspěšnějším měsícem v celé Oskarově historii, pokud jde o aktivaci podnikových zákazníků. OskarBusinessKontakt 800 77 77 00, Oskarova speciální prodejní linka pro podnikové zákazníky, čelila v září 2,6krát většímu náporu klientů než v průměrném měsíci. Každý den uzavřel Oskar několik desítek nových smluv s podniky všech velikostí, které se rozhodly opustit původního operátora a přejít na Oskara.

  • Září bylo z hlediska firemních klientů nejúspěšnějším měsícem v Oskarově historii.

Když už musíme tisknout nové vizitky a hlavičkové papíry, mohli bychom to rovnou obrátit ve výhodu a polepšit si změnou operátora – podobným způsobem asi uvažovaly stovky malých i velkých společností v České republice, které v průběhu září přešly na mobilní síť Oskar. Zřejmě i díky přečíslování se září stalo vůbec nejúspěšnějším měsícem v celé Oskarově historii, pokud jde o aktivaci podnikových zákazníků.

OskarBusinessKontakt 800 77 77 00, Oskarova speciální prodejní linka pro podnikové zákazníky, čelila v září 2,6krát většímu náporu klientů než v průměrném měsíci. Každý den uzavřel Oskar několik desítek nových smluv s podniky všech velikostí, které se rozhodly opustit původního operátora a přejít na Oskara. Celkem se počet prodaných byznysových SIM za měsíc vyšplhal do tisíců – a to údaj nezahrnuje čísla za předchozí měsíce srpen a červenec, která byla též výrazně nadprůměrná.

Mezi klienty, kteří v uplynulém měsíci přešli na Oskara, je například společnost Pinelli (výrobce populárního nápoje Semtex) nebo Zenit Čáslav. Již dříve si Oskara zvolily takové firmy jako Aliatel, Ericsson, Siemens, OMV, ABB, Canon, Český statistický úřad či krajské úřady Karlovy Vary a Vysočina.

„Je jasné, že spousta chytře uvažujících manažerů pochopila přečíslování jako příležitost k pozitivní změně,“ prohlásila Sylvie Scott, viceprezidentka pro marketing a prodej. „Oskarovy výhodnější tarify a náš speciální přečíslovací balíček zaujaly stovky firem všech velikostí.“ Přestupová sada, kterou Oskar nabízí svým podnikovým klientům, má hodnotu až 25 tisíc korun a zahrnuje sadu bonusů od hi-tech čtečky SIM karet až po finanční dotaci na tisk nových vizitek.

Potěšující je, že příliv podnikových klientů k Oskarovi pokračuje i v prvních říjnových dnech. Oskar totiž připravil pro všechny živnostníky a firmy další speciální akci, která nemá na českém trhu obdoby. Pokud firemní zákazník ještě letos přejde na Oskara, nebude muset platit vůbec žádné měsíční paušály, a to až po dobu jednoho roku! Pravidla akce jsou přitom velmi jednoduchá. Paušální prázdniny získá ten, kdo si mezi 1. říjnem a 31. prosincem pořídíte a aktivuje Oskarovy cenové plány Na jistotu nebo Na zisk. U tarifního programu Na jistotu Oskar odpustí paušál na celý rok, v případě cenového plánu Na zisk není nutno paušál platit půl roku. Akce přitom může využít každý, kdo má IČO a odebere alespoň 2 SIM karty.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. Do června 2002 si Oskara vybralo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").