Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Srovnání cen mezi Českým Mobilem a firmou Orange je nesprávné a zavádějící

05. října 1999

Společnost Český Mobil má vážné výhrady k článkům uveřejněným v dnešním tisku, které nesprávně srovnávají jeho tarifní struktury s tarify jednoho z neúspěšných uchazečů o licenci třetího operátora. Informace uveřejněné v tabulce tarifů o Českém Mobilu jsou zavádějící a nesprávně interpretují nabídku, kterou Český Mobil ve výběrovém řízení učinil. Tabulka nebere v úvahu nabídnuté nulové aktivační poplatky, měsíční paušály a minuty volání zdarma. Český Mobil navíc odmítá srovnávat tarify své a jiných uchazečů o licenci, protože získání takovýchto údajů by bylo v rozporu s pravidly výběrového řízení. Největší váhu mezi kritérii posuzovanými v rámci výběrového řízení měla struktura tarifů, které určila 70 až 80% procent všech získaných bodů.

Společnost Český Mobil má vážné výhrady k článkům uveřejněným v dnešním tisku, které nesprávně srovnávají jeho tarifní struktury s tarify jednoho z neúspěšných uchazečů o licenci třetího operátora.

Informace uveřejněné v tabulce tarifů o Českém Mobilu jsou zavádějící a nesprávně interpretují nabídku, kterou Český Mobil ve výběrovém řízení učinil. Tabulka nebere v úvahu nabídnuté nulové aktivační poplatky, měsíční paušály a minuty volání zdarma. Český Mobil navíc odmítá srovnávat tarify své a jiných uchazečů o licenci, protože získání takovýchto údajů by bylo v rozporu s pravidly výběrového řízení.

Největší váhu mezi kritérii posuzovanými v rámci výběrového řízení měla struktura tarifů, které určila 70 až 80% procent všech získaných bodů. Bodově hodnocen však nebyl pouze nejnižší tarif T1, ale také tarif T2. Podle informací, které se nedávno objevily v tisku, zvítězil Český Mobil o 15 bodů, což je náskok dosažitelný pouze v případě, že kombinovaný tarifní plán Českého Mobilu je opravdu nejlevnější.

Nehledě na nepřesné informace publikované o nabídce Českého Mobilu, zákazníci v České republice začínají pociťovat výhody, které přinese třetí operátor, protože současní provozovatelé mobilních telefonů již začali snižovat ceny svých služeb.

Český Mobil je připraven podepsat licenci

Konsorcium Český Mobil je připraveno podepsat licenci na provoz třetí sítě mobilních telefonů v České republice. Český Mobil očekává, že součástí licenčních podmínek bude i kompletní specifikace služeb a tarifních podmínek tak, jak byla předložena v nabídce do výběrového řízení. "Dokumenty vypracované výběrovou komisí pro Ministerstvo dopravy a spojů mají přes devadesát stran, je tedy pochopitelné, že jejich pečlivé prostudování vyžaduje určitý čas a úsilí. Bez ohledu na tuto prodlevu jsme připraveni postupovat dále co nejrychleji, protože současná jednání se týkají pouze formálních právních záležitostí," řekl Mario Bertrand, předseda představenstva Českého Mobilu. "Věříme, že jednání s představiteli ministerstva budou brzy skončena s výsledkem, který bude uspokojivý pro obě strany. Jak jsme již řekli, skutečným vítězem výběrového řízení budou nakonec čeští zákazníci, pro něž bude splnění našich závazků představovat mnohé výhody," dodal M. Bertrand.