Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Společný podnik IPB a TIW se jmenuje Český MobilČeský mobil nabídne podstatně nižší tarify

28. července 1999

Český Mobil je jméno společného podniku, který pro účast ve výběrovém řízení na licenci třetího operátora mobilní telefonní sítě v ČR založily společnosti IPB a kanadská TIW. Český mobil je připraven přijít s agresivní cenovou politikou, která by měla významně snížit tarify mobilních telekomunikačních služeb nabízených v současné době českým zákazníkům. "Cílem Českého Mobilu je zpřístupnit mobilní telekomunikační služby co nejvíce lidem v České republice," řekl Mario Bertrand, prezident TIW pro nové projekty. "Aktivity naší skupiny, firem vlastněných společností Telesystem, měly obrovský dopad na kanadský trh, kde jsou dnes telekomunikační služby ve srovnání se světem cenově nejdostupnější. Stejnou strategii bychom chtěli uplatnit i zde, v České republice," dodal Mario Bertrand.

Český Mobil je jméno společného podniku, který pro účast ve výběrovém řízení na licenci třetího operátora mobilní telefonní sítě v ČR založily společnosti IPB a kanadská TIW. Český mobil je připraven přijít s agresivní cenovou politikou, která by měla významně snížit tarify mobilních telekomunikačních služeb nabízených v současné době českým zákazníkům.

"Cílem Českého Mobilu je zpřístupnit mobilní telekomunikační služby co nejvíce lidem v České republice," řekl Mario Bertrand, prezident TIW pro nové projekty. "Aktivity naší skupiny, firem vlastněných společností Telesystem, měly obrovský dopad na kanadský trh, kde jsou dnes telekomunikační služby ve srovnání se světem cenově nejdostupnější. Stejnou strategii bychom chtěli uplatnit i zde, v České republice," dodal Mario Bertrand.

Český Mobil již uzavřel smlouvy o spolupráci se společností PVT, a.s, vedoucí firmou v oblasti informačních technologií, a s prodejním řetězcem Julius Meinl Pramen, a.s.

"PVT může novému operátorovi nabídnout nejhlubší zkušenosti v oblasti informačních technologií a systémové integrace v rámci České republiky a rozsáhlou internetovou síť s více než padesáti přístupovými body. Může také sehrát klíčovou roli při vytváření systému moderních bezdrátových služeb, jakými jsou například elektronické obchodování nebo elektronické bankovní služby," řekl Jan Klacek, předseda představenstva a generální ředitel IPB. "Se 180 pobočkami IPB a více než 3 400 pobočkami Poštovní spořitelny IPB na poštách se Českému Mobilu zpřístupní nejrozsáhlejší distribuční a prodejní síť v České republice," dodal Jan Klacek.

Český Mobil by se neměl stát pouhým dalším operátorem mobilních telefonů, měl by nabídnout přístup do jakési mobilní inteligentní sítě, která lidem pomocí jejich mobilních telefonů zajistí přístup na internet a ke všem službám, které nabízí. Český Mobil využije nejpokročilejší technologie, čímž zpřístupní nejmodernější mobilní telekomunikační služby, jakými jsou například elektronické obchodování a bankovnictví.

Pro dosažení tohoto cíle bude Český Mobil v prvních třech letech svého provozu investovat 500 milionů dolarů a vytvoří v prvních dvou letech více než 1 000 nových pracovních příležitostí.

"Vize Českého Mobilu o rozvinuté mobilní síti využívající nejmodernější technologie je pro naši společnost dostatečným důvodem, aby se dohodla na spolupráci s touto firmou. Těšíme se na zhodnocení našeho spojenectví, které vychází z našich rozsáhlých zkušeností a schopností," prohlásil Karel Menzinger, výkonný ředitel PVT, a.s.

PVT, a.s., vedoucí firma v oblasti informačních technologií a systémové integrace, může poskytnout služby nabízené prostřednictvím internetu, vývoj systémů pro elektronický obchod, elektronické bankovní služby a další aplikace a také distribuci, logistiku a služby ICT (Information Communication Technology).

Julius Meinl uzavřel s Českým Mobilem exklusivní smlouvu, na jejímž základě umožní prodej telekomunikačních služeb Českého Mobilu ve své prodejní síti. Ta se skládá ze supermarketů Julius Meinl, Cash & Carry obchodů Impuls a diskontních prodejen Jééé.

PVT, a.s., je uznávaným systémovým integrátorem, který nabízí a provozuje informační technologie, datové sítě, telekomunikační služby a také provozuje vlastní celostátní otevřenou počítačovou síť. Od roku 1996 PVT nabízí připojení na internet pod obchodním názvem pvt.net s 53 přístupovými body. Všechny služby a produkty společnost PVT, a.s., nabízí v kvalitě odpovídající její certifikaci podle ISO 9001.

IPB je největší privátní banka v ČR a zároveň třetí největší banka v ČR v pořadí podle objemu úvěrů i vkladů a podle výše aktiv. Její základní jmění představuje 13,4 mld. Kč. IPB má více než 2,6 mil. klientů a vede přes 3 mil. účtů.

TIW je globální společnost poskytující mobilní telekomunikační služby. TIW buduje, kupuje, vlastní a provozuje mobilní telekomunikační sítě v rozvojových i rozvinutých zemích po celém světě. TIW provozuje mobilní telefonní sítě v Rumunsku, Brazílii, Číně a Indii. TIW dále provozuje specializované mobilní sítě (Specialized Mobile Radio) ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku a poskytuje též služby typu "paging" v Mexiku a v Holandsku. TIW je vedena na montrealské a torontské burze pod označením TW a na burze cenných papírů Nasdaq pod označením TIWI.

TIW je členem soukromé kanadské skupiny Telesystem Ltd., které řídí společnosti zaměstnávající celkem 18.000 pracovníků. Vedoucí telekomunikační společností ve skupině Telesystem je společnost Teleglobe s příjmy přes 3,5 miliardy USD. Silnou pozici skupiny v bezdrátových komunikacích na mezinárodním poli zabezpečuje TIW a v Kanadě Microcell Telecommunications, operátor mobilních telefonů s třetí celostátní licencí (PCS 1900 Mhz) udělenou kanadskou vládou.