Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Společnosti FINEP a Vodafone podepsaly smlouvu o výstavbě nové centrály

27. března 2012

FINEP může začít s výstavbou nového sídla společnosti Vodafone, které si operátor bude od FINEPu pronajímat. Posledním krokem je dnešní podpis smlouvy mezi oběma společnostmi. Budova vznikne v rámci projektu CITY WEST v pražských Stodůlkách. Půjde o tzv. ekologickou centrálu s úsporným provozem a nadstandardně šetrným chodem ve vztahu k životnímu prostředí.

Podpis smlouvy završil několikaměsíční vyjednávání obou společností. Výsledkem je pronájem kancelářské budovy s plochou 15 000 m2.
Budova je charakteristická především svou ekologickou šetrností. „Jako jedna z prvních v Praze bude mít nová centrála společnosti Vodafone certifikát LEED Silver – Leadership in Energy and Environmental Design. Stavba je tak přínosná nejen ve vztahu k životnímu prostředí, ale přináší úsporu i v provozních nákladech budoucímu nájemci,“ vysvětluje generální ředitel FINEP Tomáš Pardubický.

„Při výběru nové centrály jsme kladli důraz na nízkou energetickou náročnost budovy. Důležitou roli hrálo i strategické umístění přímo u stanice metra,“ říká Muriel Anton, generální ředitelka Vodafonu.

FINEP plánuje zahájit stavbu budovy v létě 2012. Centrála bude společnosti Vodafone k dispozici od ledna 2015. „Aktuálně připravujeme výběrové řízení na generálního dodavatele stavby,“ upřesňuje Tomáš Pardubický.

Společně s budovou pro Vodafone tak současná velikost CITY WEST vzroste na cca 90 000m2 kancelářské plochy. CITY WEST se tak stává nejrychleji rostoucím administrativním centrem v Praze. Jde o jednu ze tří nejvýznamnějších kancelářských lokalit v Praze. Díky oblíbenosti a rychlosti výstavby tohoto projektu se stal FINEP lídrem na trhu kancelářského developmentu.

Centrum CITY WEST bylo v roce 2010 oceněno v soutěži Best of Realty. U příležitosti vyhlašování Construction & Investment Journal Award získalo ocenění Best Office Development. Siluetě projektu CITY WEST dominuje desetipodlažní budova ve tvaru diamantu. Diamant kompozičně vyvažují další administrativní budovy ve tvaru písmene H se zelenými klidovými zónami. První fáze komplexu administrativních kancelářských budov bude mít ve finále celkovou rozlohu 100 000 m2. V současné době pracuje v CITY WEST přibližně 3500 lidí.

CITY WEST je administrativní část nové pražské čtvrti Západní Město, která již pátým rokem postupně vzniká v lokalitě pražských Stodůlek. Výstavba Západního Města je rozdělena do několika velkých fází. V rámci první velké fáze zde dále vzniká nový městský park, centrální náměstí s novými službami a obchody a vlastním vstupem do metra a také úspěšný rezidenční projekt Britská čtvrť.