Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Silvestr na horách je stále oblíbenější

21. prosince 2006

Z evropských zemí tráví Češi Silvestra nejraději v Rakousku. Vyplývá to z interních statistik společnosti Vodafone. „Dle roamingových aktivit našich zákazníků vyplývá, že mezi nejoblíbenější silvestrovské destinace patří Rakousko, Itálie, Francie a Slovensko,“ říká Martin Horčička, ředitel roamingu Vodafonu. Při volání v partnerské síti stojí minuta odchozího hovoru ve výše uvedených zemích 21,25 Kč (bez 19% DPH). Za minutu příchozího hovoru zaplatí zákazníci Vodafonu 12 Kč (bez 19% DPH).

Z evropských zemí tráví Češi Silvestra nejraději v Rakousku. Vyplývá to z interních statistik společnosti Vodafone.

„Dle roamingových aktivit našich zákazníků vyplývá, že mezi nejoblíbenější silvestrovské destinace patří Rakousko, Itálie, Francie a Slovensko,“ říká Martin Horčička, ředitel roamingu Vodafonu.

Při volání v partnerské síti stojí minuta odchozího hovoru ve výše uvedených zemích 21,25 Kč (bez 19% DPH). Za minutu příchozího hovoru zaplatí zákazníci Vodafonu 12 Kč (bez 19% DPH). Silvestrovská smsková přání vyjdou na 7 Kč (bez 19% DPH).

V průměru zákazníci Vodafonu ze zahraničí spíše volají než posílají textové zprávy. Tarifní zákazníci pošlou ze zahraničí v průměru o 50% více SMS než majitelé předplacených karet a volají až o 400% více.

Vodafone stále zachovává jednotnou cenu MMS. Zasněžený obrázek z mobilního telefonu tak zašlete za 9,50 Kč (bez 19% DPH) a to jak v rámci České republiky, tak i ze zahraničí.

Vodafone zjednodušil a zpřehlednil roaming již na začátku letošního roku, kdy zavedl službu Vodafone World Roaming. Ta funguje na těchto principech:

  1. jen 3 cenová pásma – v rámci pásem jednotné ceny
  2. levnější odchozí volání v partnerských sítích
  3. jednotná sazba pro příchozí i odchozí roamingové hovory a SMS v rámci jedné zóny

Během tohoto roku navíc došlo k rozšíření 1. cenového pásma, takže voláte nyní z Evropy za stejnou cenu.

Na začátku května se globální skupina Vodafone zavázala do dubna 2007 snížit ceny roamingu na evropských trzích ve srovnání s minulým létem v průměru o 40%.

V České republice se navíc Vodafone zákazníci mohou těšit na službu Vodafone Passport, v rámci které mohou volat z vybraných zemí za stejnou cenu, jako platí v rámci svých tarifních plánů v České republice a jednorázový spojovací poplatek, který se ve většině zemí pohybuje pod hranicí 1 eura.