Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

RAIFFEISENBANK A VODAFONE PROPOJÍ BANKOVNÍ A MOBILNÍ SLUŽBY

14. dubna 2011

Mobilní operátor Vodafone a skupina Raiffeisen dnešním dnem zahajují spolupráci v propojování mobilních a finančních služeb. V první fázi Raiffeisenbank a Vodafone nabídnou partnerskou kreditní kartu, zároveň se na vybraných pobočkách Raiffeisenbank objeví prodejní stánky Vodafone. Oba partneři budou dále spolupracovat na výraznějším propojování mobilních a bankovních služeb. Prvními výsledky vzájemné spolupráce skupiny Raiffeisen a Vodafone jsou partnerská kreditní karta a umístění prodejen Vodafone na pobočky Raiffeisenbank v Brně a Plzni. Kreditní karta klientům kromě standardních výhod přináší i možnost telefonování zdarma.

Mobilní operátor Vodafone a skupina Raiffeisen dnešním dnem zahajují spolupráci v propojování mobilních a finančních služeb. V první fázi Raiffeisenbank a Vodafone nabídnou partnerskou kreditní kartu, zároveň se na vybraných pobočkách Raiffeisenbank objeví prodejní stánky Vodafone. Oba partneři budou dále spolupracovat na výraznějším propojování mobilních a bankovních služeb.

Prvními výsledky vzájemné spolupráce skupiny Raiffeisen a Vodafone jsou partnerská kreditní karta a umístění prodejen Vodafone na pobočky Raiffeisenbank v Brně a Plzni. Kreditní karta klientům kromě standardních výhod přináší i možnost telefonování zdarma.

„Ve srovnání s podobnými kartami je karta ojedinělá tím, že klientům přináší okamžitě přímý benefit, nemusejí tudíž sbírat žádné body nebo využívat jinou formu věrnostního programu,“ vysvětlil člen představenstva Raiffeisenbank Jan Kubín. Za každých 2000 Kč utracených kartou tak klient v následujícím měsíci získá volání v síti Vodafone po celý víkend zdarma. „Pokud tedy kartou utratí měsíčně více než 8000 Kč, má v následujícím měsíci každý víkend volání zdarma,“ dodal.

Získání karty je zdarma, její vedení je zdarma v případě, že klient utratí s Vodafone kreditní kartou měsíčně alespoň 5000 korun. Nadstandardní je i délka bezúročného období, která pro bezhotovostní platby činí 60 dnů, po jejím uplynutí je úroková sazba 2,09 % p.m. (25,08 % p.a.). Maximální výše úvěrového limitu dosahuje 200 tisíc korun. „Karta má v sobě navíc i ekologický prvek, za každou vydanou a poprvé použitou kartu a za 10 tisíc utracených korun měsíčně vysadíme strom. Stromy vysazujeme v oblastech, kde to příroda nejvíce ocení, zejména v chráněných krajinných oblastech, “ dodal Jan Kubín.

Obě společnosti zároveň začínají propojovat své prodejní sítě. Na vybraných pobočkách Raiffeisenbank tak bude možné řešit všechny služby, které klienti standardně získají v prodejnách Vodafone, ať už se jedná o pořízení mobilních služeb, nákup telefonů, servis apod. V tuto chvíli jsou v rámci pilotního projektu otevřeny první dva stánky na pobočkách Raiffeisenbank v Plzni (Americká ulice) a Brně (Česká). „Při postupném rozšiřování prodejních míst Vodafone nebudeme vidět jen na pobočkách Raiffeisenbank, ale uvažujeme také o využití obchodních míst Raiffeisen stavební spořitelny,“ uvedl manažer nepřímého prodeje Vodafone Ondřej Tomeš.

Raiffeisenbank i Vodafone chtějí dlouhodobě rozvíjet mobilní bankovní služby, kreditní karta a prodejní stánky Vodafone na pobočkách Raiffeisenbank jsou tak jen prvními výsledky budoucí spolupráce.

Kontakty:

Tomáš Kofroň
Tomas.KOFRON@rb.cz
Raiffeisenbank a.s.

Miroslav Čepický
miroslav.cepicky@vodafone.com
Vodafone Czech Republic a.s.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O RAIFFEISENBANK A.S.

Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) poskytuje od roku 1993 v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Raiffeisenbank obsluhuje klienty v síti více než 100 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců.

Raiffeisenbank do září 2010 vykázala zisk 1,37 miliardy korun. Celková aktiva banky dosáhla 185,3 miliardy, Raiffeisenbank je podle tohoto ukazatele pátou největší bankou na českém trhu.

Nabídku kvalitních služeb potvrzuje celá řada domácích i mezinárodních ocenění. V soutěži „Fincentrum Banka roku 2010“ byla Raiffeisenbank počtvrté z posledních pěti ročníků vyhlášena „Nejdynamičtější bankou roku“. eKonto potřetí v řadě získalo titul pro nejlepší účet, v hlavní kategorii Raiffeisenbank skončila na 3. místě. Raiffeisenbank rovněž získala titul pro nejlepší banku v České republice od magazínu Global Finance. V soutěži Zlatá koruna banka loni získala 1. místo v kategoriích přímé bankovnictví, hypotéky a podnikatelské účty.

Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. RBI zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Od roku 2005 jsou akcie skupiny kótovány na vídeňské burze. Majoritním vlastníkem Raiffeisen Bank International je RZB se 78,5 procenty, zbývající část se volně obchoduje.

O VODAFONE CZECH REPUBLIC

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice v současnosti poskytuje služby pro více než tři miliony zákazníků. Od roku 2007 poskytuje společnost pod názvem Vodafone OneNet komplexní telekomunikační služby (hlasové i datové služby v pevné a mobilní síti) firemním zákazníkům jak ze soukromého, tak veřejného sektoru.