Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAVALÍR ROZDĚLÍ ŠKOLÁM VE STŘEDOČESKÉM KRAJI 1,142 MIL. Kč

17. října 2002

Finanční pomoc nadačního projektu Oskavalír určená pro Středočeský kraj bude rozdělena, na základě doporučení výběrové komise o.p.s. Člověk v tísni, mezi tři školy. ZŠ Husinec získá z programu Oskavalír 542 000 Kč, které využije na sanaci škod.

  • Finanční pomoc nadačního projektu Oskavalír určená pro Středočeský kraj bude rozdělena, na základě doporučení výběrové komise o.p.s. Člověk v tísni, mezi tři školy.
  • ZŠ Husinec získá z programu Oskavalír 542 000 Kč, které využije na sanaci škod.
  • ZŠ Křivoklát obdrží 400 000 Kč na stavební práce a vybavení laboratoří.
  • ZŠ Komenského v Kralupech nad Vltavou využije z programu Oskavalír 200 000 Kč na opravu hřiště a vybavení tříd, které byly poškozeny povodněmi.

Nadační projekt Oskavalír vznikl v srpnu 2002 jako reakce na rozsáhlé škody způsobené povodněmi. Ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni směřuje Oskavalír svou podporu k rekonstrukci a obnově základních a středních škol v postižených regionech.

„Do projektu Oskavalír se v době uzávěrky sešlo celkem 24 žádostí o finanční pomoc z celé České republiky, z toho 6 ze Středočeského kraje. Tříčlenná výběrová komise při výběru kladla důraz jednak na potřebnost finančních prostředků při nápravě povodňových škod, dále na možnosti získání pomoci z jiných zdrojů a předpokládaný způsob využití finanční pomoci,“ uvedl Tomáš Pojar, ředitel společnosti Člověk v tísni.

Finanční pomoc ve výši 1,142 milionu Kč určená pro Středočeský kraj bude rozdělena mezi tři školy. Základní škole Husinec voda zcela zatopila suterénní prostory až do výše stropu. Živel změnil k nepoznání tělocvičnu, jídelnu a kuchyň. Tlak vody zapříčinil posunutí schodiště. Finanční pomoc ve výši 542 tisíc Kč škola použije na sanaci škod, opravu a vybavení tělocvičny.

Základní škole Křivoklát voda totálně zničila přízemí budovy, mj. tělocvičnu, školní dílnu, cvičnou a školní kuchyni a jídelnu. Škola využije prostředky ve výši 400 tisíc Kč na vybavení školní dílny, opravu tělocvičny, hřiště a další stavební práce.

Základní škole Komenského v Kralupech nad Vltavou povodeň zcela zničila přízemní, suterénní a sklepní prostory. Mimo provoz je celkem 7 tříd, 3 družiny, jídelna a kuchyně. Voda vytopila sklad učebnic a tělocvičnu. Škola využije z nadačního programu Oskavalír 200 tisíc Kč na opravu hřiště a vybavení zatopených tříd.

„Věříme, že finanční prostředky z programu Oskavalír pomohou školám rychle řešit akutní problémy, které jim povodně napáchaly,“ řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka.

Nadační program Oskavalír věnuje na opravu a rekonstrukci základních a středních škol v postižených regionech celkem 4,570 milionu korun.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. V závěru června 2002 si Oskara za svého mobilního operátora zvolilo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).