Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKARZÓNA CHRLÍ JEDNU SLUŽBU ZA DRUHOU, MÁ I VLASTNÍ „POHÁR VÝVOJÁŘŮ“

05. prosince 2002

OskarZóna je bohatší o dvě zábavné a praktické služby: wChat a Jeseníky Info Individuální autoři aplikací svádějí v Oskarově „Poháru vývojářů“ vyrovnaný souboj s firmami. Na Oskarově WAPu najdete nyní dvě zbrusu nové služby: wChat a Jeseníky Info. Obě jsou zároveň zábavné a užitečné, obě byly napsány šikovnými českými vývojáři a obě se k vám dostávají díky Oskarově partnerskému programu OskarZóna, který od svého nedávného vzniku jen kvete. Služba wChat je wapový debatní klub, díky kterému se nikdy nebudete cítit sami. Nabízí možnost zakládání vlastních diskusních místností, rychlý přechod do diskuse jen s vybranými uživateli, přidávání příspěvků v režimu offline, diskrétní šeptání a řadu dalších vymožeností.

  • OskarZóna je bohatší o dvě zábavné a praktické služby: wChat a Jeseníky Info
  • Individuální autoři aplikací svádějí v Oskarově „Poháru vývojářů“ vyrovnaný souboj s firmami.


Na Oskarově WAPu najdete nyní dvě zbrusu nové služby: wChat a Jeseníky Info. Obě jsou zároveň zábavné a užitečné, obě byly napsány šikovnými českými vývojáři a obě se k vám dostávají díky Oskarově partnerskému programu OskarZóna, který od svého nedávného vzniku jen kvete.

Služba wChat je wapový debatní klub, díky kterému se nikdy nebudete cítit sami. Nabízí možnost zakládání vlastních diskusních místností, rychlý přechod do diskuse jen s vybranými uživateli, přidávání příspěvků v režimu offline, diskrétní šeptání a řadu dalších vymožeností. wChat vytvořil pro OskarZónu Pavel Janda, který už je autorem veleúspěšného Organizéru.

Jeseníky Info vám poslouží vždy, když budete mít cestu do krásných hor na Moravě. Dozvíte se tu vše o nabízených službách (od ubytování přes pohostinství až po půjčovny lyží) a rovněž o akcích, které jsou v Jeseníkách právě aktuální. Autory služby Jeseníky Info je Jan Heřmanský a Bronislav Máslo, pro něž se jedná o první aplikaci v rámci OskarZóny.

OskarZóna vznikla letos v červenci díky myšlence, která je právě tak geniální jako prostá. Kterýkoli vývojář – ať už se jedná o studenta ČVUT nebo prosperující softwarovou firmu – může Oskarovi prostřednictvím stránek www.oskarzona.cz předložit svou originální aplikaci. Pokud bude dost kvalitní, nabídne ji Oskar více než milionu svých zákazníků. Autor služby pak bude od Oskara inkasovat podíl na tržbách, což zaručuje spravedlivou odměnu v duchu „čím lepší jsi, tím více vyděláš.“ Za veškerý obsah a provoz služby je plně zodpovědný její dodavatel.

OskarZóna svým rozvojem daleko předčila očekávání svých tvůrců a stala se přesvědčivým důkazem, že čeští vývojáři jsou nesmírně kreativní. Počet partnerů v projektu už přesáhl 400, počet spuštěných aplikací činí k dnešnímu dni 18. Neoficiální Oskarův „Pohár vývojářů“, který porovnává oblibu všech služeb v OskarZóně, zároveň dokazuje, že kreativní jednotlivci dokážou svými službami (a tedy i výdělky) držet krok s partnerskými firmami.

Oskarův „Pohár vývojářů“
(služby v OskarZóně seřazeny podle průměrného výnosu za den)

Pořadí Autor Služba
1. Axima Mojelogo, Sluzba.cz, TvojeFoto, WAP Navigator
2. Pavel Janda * Organizér, wChat

3. Jiří Kundýsek * www.brno.cz
4. Via Aurea Fotbal
5. Jakub Mach * WAPKatalog
6. David Rychlý * WAP Šachy
7. Softmatch Free Way

* individuální dodavatel

Pokud si chcete služby v OskarZóně sami vyzkoušet, stačí spustit Oskarův WAP, otevřít sekci OskarZóna a můžete se bavit...

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. Do září 2002 si Oskara vybralo více než 1.139.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").