Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR ZA POUHÝCH 10 MĚSÍCŮ VYKAZUJE FENOMENÁLNÍ RŮST

03. ledna 2001

Oskar překročil po 10 měsících od zahájení obchodní činnosti hranici 300.000 zákazníků. Podle odhadů analytiků činil ke konci roku 2000 jeho tržní podíl 7%. Oskar se tak stal zdaleka nejúspěšnějším mobilním operátorem v počátečním roce své činnosti v České republice. „Jsme hrdí na to, že se Oskar stal jedním z nejrychleji se rozvíjejících třetích mobilních operátorů sítě GSM ve světovém měřítku.

Oskar překročil po 10 měsících od zahájení obchodní činnosti hranici 300.000 zákazníků. Podle odhadů analytiků činil ke konci roku 2000 jeho tržní podíl 7%. Oskar se tak stal zdaleka nejúspěšnějším mobilním operátorem v počátečním roce své činnosti v České republice.

„Jsme hrdí na to, že se Oskar stal jedním z nejrychleji se rozvíjejících třetích mobilních operátorů sítě GSM ve světovém měřítku. Skutečnost, že jsme dosáhli úspěchu právě v České republice, jejíž trh bezdrátových telekomunikačních služeb patří v Evropě mezi nejrozvinutější a silně konkurenční, pro nás znamená velkou výzvu. Od prvních dnů po zahájení komerčního provozu v březnu 2000 jsme byli přesvědčeni, že na trh přicházíme s velmi konkurenceschopnou nabídkou služeb pro nejširší veřejnost,“ uvádí Al Tolstoy, generální ředitel společnosti Český Mobil „Je zřejmé, že lidé v České republice pozitivně přijali značku Oskar, naši výhodnou cenovou nabídku, špičkové technologie umožňující poskytování služeb světové třídy a v neposlední řadě i téměř úplné pokrytí obyvatelstva.“

Podle údajů renomované EMC World Cellular Database se Oskar stal nejrychleji se rozvíjejícím třetím operátorem sítě GSM ve střední a východní Evropě. Již po 6 měsících od zahájení poskytování svých služeb získal 150.000 zákazníků a tržní podíl 4.7%. Oskar tak překonal i výsledky společnosti Vodafone Hungary, která po šesti měsících působení na maďarském trhu mobilních služeb dosáhla 4.4% tržního podílu.

Od samotného počátku působení na českém trhu si Oskar kladl za cíl umožnit každému obyvateli České republiky využívat výhod moderních bezdrátových služeb. Oskar byl prvním mobilním operátorem v České republice, který představil sekundovou tarifikaci, užívá stejné ceny po celý den a nerozlišuje tak na dobu ve špičce a mimo špičku, neúčtuje aktivační poplatek, nepožaduje uzavírání písemných smluv při nákupu služeb a nabízí velmi přehledné tarify. Současně s tím uvedl prodej všech svých služeb formou telefonické objednávky s následným přímým doručením, první internetový prodej i Oskaravany, mobilní prodejny, které nabízí Oskarovy služby i v těch nejmenších městech a vesnicích. Oskar již nabízí služby 72 roamingových partnerů v 37 zemích světa.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 pod názvem Oskar.
Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 3,9 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").
TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.
TIW je strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny a v rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je předním poskytovatelem mobilních služeb GSM v Rumunsku. Po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.